miniaturki okładek
Wiadomości: 32

jak sprostać wymaganiom platformy, by skany okładek zrobionych osobiście zostały dołączane do opisów.

Drugie pytanie dot. limitu skanów okładek - ile i kiedy limit będzie cofnięty. Trochę mi to dezorganizuje pracę, a mam nieodparta chęć powiększania moich osobistych zasobów na regałach.

Pozdrawiam

Link    PW    Źródło
Napisano: 04.01.2013 14:57:19
 
Wiadomości: 324

Najlepiej jeśli krótszy brzeg skanu książki jest z przedziału 600 - 1000 px. Okładka musi być plikiem JPG lub PNG. Po załączeniu skanu do książki okładka trafia na listę moderatora - zwykle moderacja odbywa się na bieżąco (moderatorów jest kilku). Moderacja ma na celu ochronę przed wandalizmem.
Jeśli kilka osób dołączy okładkę do tej samej książki wówczas wybrana będzie tylko jedna - o najlepszej jakości (rozmiar, widoczność, jakość samej książki).

Natomiast limit pojawia się dopiero wtedy, kiedy jedna osoba naraz wgrywa dużą liczbę okładek, a akurat nie ma w serwisie moderatora (okładki zmoderowane nie są liczone do limitów). Przewidywane jest - po osiągnięciu odpowiedniego poziomu punktów reputacji użytkownika - automatyczne zatwierdzanie okładek.

Czym innym jest natomiast limit książek na regale - dotyczy on tylko użytkowników Konta Standard i wynosi 200 pozycji (na maks. 4 regałach). Limity nie dotyczą jednak Konta Premium. Zatem proszę śmiało rozbudowywać swoje regały!

Link    PW    Źródło
Napisano: 04.01.2013 15:36:59
 
Wiadomości: 32

Zatem czekam cierpliwie - bo też jestem za najwyższą jakością.

Link    PW    Źródło
Napisano: 04.01.2013 22:42:35
 
Wiadomości: 32

Proszę o informacje - co zrobiłam nie tak, jakim parametrom nie sprostałam, że dołączane przeze mnie skany okładek książek nie znalazły się w Portalu - chciałabym się poprawić...

Link    PW    Źródło
Napisano: 22.01.2013 14:33:30
 
Wiadomości: 324

Przeoczenie moderatora - skany były jak najbardziej poprawne i są już zaakceptowane.

Link    PW    Źródło
Napisano: 23.01.2013 15:02:22
 
Wiadomości: 8

ok to może być nie na miejscu ale... jak dodać skan okładki?

Link    PW    Źródło
Napisano: 27.08.2014 19:05:00
 
Wiadomości: 324

Na stronie książki - w prawym górnym rogu okładki jest ikona ołówka - jej kliknięcie rozwija listę pozostałych okładek dla książki, a także ikonę "Przyślij nową okładkę".

Link    PW    Źródło
Napisano: 27.08.2014 20:07:36
 
Wiadomości: 8

już rozkminiłem. Dzięki za pomoc.

Link    PW    Źródło
Napisano: 27.08.2014 20:44:20
 
Wiadomości: 1

Jeżeli mam możliwość zeskanowania obwoluty i okładki, to co lepiej wrzucić? Czy może jedno i drugie?

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.09.2014 20:23:48
 
Wiadomości: 324

W tej chwili zdecydowanie lepiej okładkę

Link    PW    Źródło
Napisano: 12.09.2014 18:27:51
 
Szukaj w wątku
szu
marcys
rataeldesierto
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo