Na co teraz czekamy?
1 2
Wiadomości: 71

Moje dzieciństwo i lata nieco późniejsze spędziłem w oczekiwaniu na kolejne
części starej trylogii Lukasa, oraz kolejnych części Indiana Jones.
Później była filmowa adaptacja Władcy Pierścieni, i nowa trylogia
(która mocno mnie rozczarowała niestety), teraz czekam na Hobbita, co następne?

Link    PW    Źródło
Napisano: 09.05.2012 08:00:40 , ostatnia edycja: emssik, 09.05.2012 08:01:48
 
Wiadomości: 88

Też na Hobbita :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 10.05.2012 21:01:56
 
Wiadomości: 3

Ja czekam z niepokojem na remake "Total recall" (czy aby nie zepsują). Oryginał jest dla mnie kultowy.

Link    PW    Źródło
Napisano: 16.05.2012 14:25:44
 
Wiadomości: 12

Hobbit zrobiony w trzech filmowych częściach w porównianiu z Władcą Pierścieni (również trzy filmy) to jakieś bagno, tyle mam do napisania. Mało im pieniędzy i tyle.

Nic jednak nie przebije wstydu, jaki mnie ogarnął po oglądnięciu filmowej adaptacji Wiedźmina... Sapkowski powinien poćwiartować reżysera.

Link    PW    Źródło
Napisano: 06.02.2013 00:46:18
 
Wiadomości: 71

Proponuję najpierw udać się na Hobbita do kina.

Również miałem bardzo dużo obiekcji co do przedstawienia tej krótkiej jak by na to nie patrzeć historii w 3 osobnych filmach. Natomiast po seansie uważam, że po pierwsze film wychodzi z tego podziału jak najbardziej obronną ręką, a po drugie, jest dużo lepszy od filmowej adaptacji Władcy Pierścieni.

Żałuje, że najpierw nie powstał Hobbit, na którym Jackson mógłby się nauczyć kilku rzeczy (jak to robił podczas kręcenia LOTR), a dopiero po nim Władca Pierścieni, który wyglądał by jak obecny Hobbit.

Link    PW    Źródło
Napisano: 06.02.2013 09:09:23
 
Wiadomości: 12

Oglądałam Hobbita i nie powiem, nakręcili go dobrze, lecz pominęli równiez parę ciekawych wątków a dodali własne. Zresztą, tak jest zawsze.
Osobiście bardziej podoba się Władca Pierścieni.

A powstanie trzech filmów nie może wyjść Hobbitowi na dobre.

Link    PW    Źródło
Napisano: 06.02.2013 18:15:06
 
Wiadomości: 6

Ja czekam na reakcje żony, bo własnie zakupiłem "trochę" na półkę...eeee nie dużo 40 szt....:o)), sęk w tym, że książki do się upchnąć...gorzej z rachunkiem :o))

Link    PW    Źródło
Napisano: 07.09.2013 06:45:14
 
Wiadomości: 32

ooo!!! od razu mi lepiej, że istnieją jeszcze na świecie szczęśliwcy, których stać na ZAKUP książek, ja skromny bibliotekarz bezrobotny (bo bez znajomości) mogę tylko pomarzyć, że kiedyś... w odległej galaktyce będzie mi dane kupić sobie i tylko sobie upragnioną książkę, no raczej książki - przyznam się bez bicia...

Link    PW    Źródło
Napisano: 10.09.2013 18:40:08
 
Wiadomości: 6

Witam po krótkiej przerwie ;o))
Eeee tam szęśliwcyod razu...córce prosiaczka rozbiłem i jakis grosz się znalazł ;o)))
Poważnie to od ostatnich zakupów ww.było ich jeszcze cztery...nie to, że mnie stać...ale skoro...książka bestseller... przy cenie 50 zł kosztuje p i ę ć ! - zaznaczam N O W A -to chyba naturalnym jest, że nie można sobie przejść koło"tematu" obojętnie! :o)), są i ciut droższe i w "normalnej" cenie...mój zbiór powiększył sie tym samym o kilkadziesiąt N O W Y C H pozycji, tym bardziej, że w większości związany z moimi zain­tere­sowa­niam­i, ale i córka sporo skorzystała przy tym...wykorzystując tak np. nie które pozycje stricte w szkole i otrzymując za swoją pracę ocenę celującą :o).
Czy się opłacało...hmmmm przeliczyłem wszystko wraz z dostawą średnia cena ksiązki = była 9,25 złocisza...i tak np. Ostatni napisana książka przez Charlsa Dickensa - Tajemnica Edwina Drooda kosztowała "grosz" więcej niż średnia tj. 10 zł ... .
Praktycznie w obecnych czasach w necie można znaleźć wszystko ;o) i w różnych formatach zapisu, ale księżka...wersja papierowa... nie ma godnych "rywali" :o)
Tak,więc droga "Krakowianko "galaktyka", może być znacznie bliżej niż się Tobie wydaje...i nie musi być to przecież od razu cała bliblioteczka...wystarczy jedna książeczka na msc za 5 zł?...nie wiem ;o) jaki temat jest najbliższy, jednak widziałem pozycję Magdaleny Samozwaniec, zatem mozna przyjąć, że "pasuje" a mamy "Na ustach grzechu"? jedyne owe 5 złociszy... .
Pozdrawiam

Ps.By nie robić krypto reklamy :o)) w przypadku zainteresowania "tematem" na priv wskażę "drogę" :o)

Link    PW    Źródło
Napisano: 27.10.2013 06:44:12
 
Wiadomości: 4

na co mozna czekać? Np. na Koła czasu, choć na razie cicho sza o tym jest.

Link    PW    Źródło
Napisano: 22.01.2014 15:00:35
 
1 2
Szukaj w wątku
emssik
KasumiShinju
darconi
m.matejowski
adrian.mol
ilona3
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo