KONKURSY
Wiadomości: 36

Uwaga, uwaga - organizujemy konkurs!

Szczegółowe informacje znajdziecie tu:
www.sbpkrakow.pl

A w skrócie...
Konkurs organizowany jest przez Śródmiejską Bibliotekę Publiczną w Krakowie przy współpracy z w.bibliotece.pl. i dotyczy recenzowania i wszelkiej aktywności w tym portalu. Trwa do 31 grudnia 2012 r. i jest przeznaczony WYŁĄCZNIE dla czytelników Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest darmowa rejestracja w portalu w.bibliotece.pl i przesłanie swoich danych (imię, nazwisko, login w portalu, adres e-mail) na adres konkurs@sbpkrakow.pl, w tytule wiadomości wpisując "w.bibliotece.pl".

Link    PW    Źródło
Napisano: 05.10.2012 13:27:13 , ostatnia edycja: Kraków ŚBP, 05.10.2012 13:28:15
 
Wiadomości: 36

Zostało jeszcze 1,5 miesiąca do końca konkursu, Zgłaszajcie się! :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 12.11.2012 12:43:05
 
Wiadomości: 36

A jutro (czwartek) zapraszamy na mikołajkową zabawę...
www.facebook.com

Święty Mikołaj zostawił w kilku naszych filiach kody do KONT PREMIUM w portalu w.bibliotece.pl. Których? Tego musicie dowiedzieć się sami.
Jeśli traficie do właściwych filii na hasło: "MIKOŁAJ W.BIBLIOTECE.PL" otrzymacie darmowy kod do Konta Premium (liczba kodów ograniczona).

Link    PW    Źródło
Napisano: 05.12.2012 12:28:28
 
Wiadomości: 36

Konkurs, konkurs, konkurs! Zachęcamy wszystkich! Jest sporo czasu i są fajne nagrody :)😊

sbpkrakow.pl

Link    PW    Źródło
Napisano: 13.03.2013 17:19:18 , ostatnia edycja: Kraków ŚBP, 20.04.2013 20:41:33
 
Wiadomości: 36

Ogłaszamy Kreatywny Konkurs.

Wziąć w nim udział może każdy.

Zasady? Bardzo proste. Masz ulubionego pisarza? Przedstaw nam go, ale w takiej postaci, aby pierwsze litery kolejnych słów utworzyły jego nazwisko.
(np. Kreuje Interesująco Nierzeczywiste Galaktyki - KING)

Na Wasze propozycje czekamy w dniach 8-15 maja 2013 r.
Podpisane imieniem i nazwiskiem zgłoszenia należy wysyłać na adres: filia6@sbpkrakow.pl wpisując w temacie „Kreatywny Konkurs".

Jedna osoba – jedna propozycja.
Spośród nadesłanych tekstów wybierzemy 3 najciekawsze.

Dla zwycięzców przewidziane są książkowe nagrody niespodzianki.
Nazwiska zwycięzców oraz ich teksty ogłosimy 17 maja 2013 r. po godz. 12.00 na naszej stronie internetowej oraz na fb.

Link    PW    Źródło
Napisano: 09.05.2013 08:53:46
 
Wiadomości: 36

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie
www.sbpkrakow.pl

Piszcie rekomendacje w portalu w.bibliotece.pl i zgarniajcie nagrody ;)😉

Link    PW    Źródło
Napisano: 01.02.2014 13:29:42
 
Szukaj w wątku
Kraków ŚBP
Ala
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w cyklu spotkań online pt. „Czytanie – odkrywanie”, z autorami ulubionych książek, wyróżnionych nominacją w ogólnopolskim konkursie literackim Nagroda Żółtej Ciżemki. • Między 18 listopada a 4 grudnia 2020 odbędzie się dziesięć takich spotkań i zarazem warsztatów z książką, których gośćmi będą: Cezary Harasimowicz – uznany scenarzysta filmowy ale również twórca poruszających wiel­opok­olen­iowy­ch historii rodzinnych, Melania Kapelusz – lubiana przez dzieci autorka m.in. przygód Świerszczyka, Barbara Kosmowska – pisarka wielokrotnie nagradzana za swoje powieści dla najmłodszych, w tym laureatka I edycji Żółtej Ciżemki za „Niezłe ziółko”, Wojciech Mikołuszko – autor popularnych opowieści przyrodniczych, Katarzyna Ryrych – ceniona przez nastolatków za podejmowanie w powieściach ważnych dla nich tematów. • Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie biblioteka.krakow.pl • Dla osób, które wezmą udział w co najmniej trzech internetowych spotkaniach Biblioteka Kraków przygotowała upominki. • HARMONOGRAM • 🔸Spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszko – 18 listopada 2020 r. godz. 10:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – 20 listopada 2020 r. godz. 11:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz – 23 listopada 2020 r. godz. 12:00 • 🔸Spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszko – 25 listopada 2020 r. godz. 11:30 • 🔸 Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – 26 listopada 2020 r. godz. 11:45 • 🔸 Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – 26 listopada 2020 r. godz. 12:45 • 🔸 Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem – 27 listopada 2020 r. godz. 11:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz – 2 grudnia 2020 r. godz. 12:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – 3 grudnia 2020 r. godz. 11:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem – 4 grudnia 2020 r. godz. 11:00 • Spotkania ujęte są w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Po Magiczny słoik Lary Williamson sięgnęłam zachęcona bardzo pochlebnymi recenzjami i muszę przyznać, że książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Poruszony w niej został bardzo ważny i trudny problem dla dziecka, a mianowicie zmiany – czy to otoczenia, np. nowa szkoła, czy sytuacji rodzinnej, np. rozwód rodziców. W takim właśnie położeniu znalazł się główny bohater książki, Maciek. Chłopiec po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą w zupełnie inne miejsce, zmienia również szkołę. Nowe okoliczności są dla niego bardzo trudne, nie potrafi poradzić sobie z rozstaniem rodziców, a w szkole nie zna nikogo. Pomocną dłoń usiłuje mu podać Malina, wesoła energiczna dziewczynka – nowa koleżanka z ławki. Mimo iż dziewczynka bardzo się stara, nie jest w stanie początkowo przebić się przez mur rozpaczy, jaki wokół siebie roztoczył chłopiec. Nie zniechęca się jednak i próbuje zaprzyjaźnić z Maćkiem, jednak kiedy jego rozpacz zaczyna ją przerastać, na pomoc przybywają z dobrymi radami rodzice Maliny. Na jaki pomysł wspólnie wpadli i czy uda się wydobyć chłopca spod czarnej deszczowej chmury? I jaką rolę odegra tytułowy słoik? Warto dowiedzieć się czytając tę niezwykłą, mającą walory terapeutyczne książkę. Jest to bardzo wzruszająca opowieść (sama uroniłam niejedną łzę), której najważniejszym przesłaniem jest to, że po deszczu zawsze wychodzi słońce i na smutek także znajdzie się lekarstwo. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo