Praca magisterska, licencjat

Inne tytuły:
przewodnik po metodologii pisania i obrony pracy dyplomowej
poradnik
Autor:
Radosław Zenderowski
Wydawcy:
CeDeWu (2014-20144)
CeDeWu.pl (2013)
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
Więcej informacji...

- Czym jest praca magisterska? - Jak wybrać i określić temat oraz tytuł pracy magisterskiej? - Jak przygotować poprawną strukturę i plan pracy? - Jak powinien być napisany Wstęp i co powinno się w nim koniecznie znaleźć? - Jak prawidłowo zredagować Zakończenie? - Jak napisać rozdział pracy magisterskiej, od czego zacząć i na czym skończyć? - Co przesądza o dobrym stylu pracy? - Jak spełnić wymogi techniczne (edytorskie) pracy magisterskiej? - Czy, kiedy i jak stosować skróty i symbole? - Czy, kiedy i w którym miejscu zamieszczać w pracy Aneks? - Jak cytować? - Jak uniknąć cytatologii? - Jak sporządzać prawidłowo przypisy? Jak wiadomo, praca magisterska ma być m.in. sprawdzianem opanowania przez studenta warsztatu naukowego. Otóż, jeżeli uważnie przeczyta się niniejszą książkę - otrzymuje się komplet narzędzi tego warsztatu i „instrukcję ich obsługi". Zazwyczaj wszelkie „instrukcje" bywają pisane językiem hermetycznie technicznym, niezrozumiałym i są śmiertelnie nudne. Czegoś podobnego nie można zarzucić książce Radosława Zenderowskiego. Przeciwnie, jest przystępna, napisana z dużym poczuciem humoru. Czyta się ją z zaciekawieniem. I choć z pewnym przymrużeniem oka, to jednak z szacunkiem traktuje potencjalnych magistrów i bardzo poważnie podchodzi do ich dylematów. Jako doświadczony promotor wielu prac magisterskich stwierdzam, że naprawdę trudno cokolwiek zarzucić treści (i formie) tej książki. Prof. dr hab. Aniela Dylus.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo