Hobbit albo Tam i z powrotem:

z objaśnieniami

Tytuł oryginalny:
Annotated Hobbit
the Hobbit or There and back again,
Autor:
John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973)
Tłumaczenie:
Andrzej Polkowski (1939-2019)
Agnieszka Sylwanowicz
Wstęp:
Douglas Allen Anderson
Opracowanie:
Douglas Allen Anderson
Wydawca:
Wydawnictwo Bukowy Las (2012-2023)
ISBN:
978-83-62478-62-0, 978-83-8074-532-2
978-83-8074-652-7, 978-83-8074-653-4
Autotagi:
druk
historia
książki
powieści
proza
5.0 (2 głosy)

Hobbit opatrzony objaśnieniami Douglasa A. Andersona jest doskonałym wprowadzeniem do świata Śródziemia, ojczyzny elfów, czarodziejów, krasnoludów, orków i innych istot opisanych we Władcy Pierścieni oraz Silmarillionie, które zrodziły się w wyobraźni J. R. R. Tolkiena. Poza tekstem powieści w przekładzie Andrzeja Polkowskiego zawiera bowiem szczegółowe wyjaśnienia dotyczące jego źródeł, kreacji postaci, pojawiających się w nim opisów miejsc. Towarzyszy im ponad setka ilustracji, z których największą wartość mają oryginalne rysunki Autora, wykonane przez niego mapy i kolorowe obrazki. Z książki dowiadujemy się o życiu i pracy pisarskiej Tolkiena, o wpływach, jakim podlegał i o jego zainteresowaniach. Douglas A. Anderson pokazuje, w jaki sposób opowieść ta jest zharmonizowana z resztą wymyślonego przez Tolkiena świata. Wynajduje także istotne i często zaskakujące związki Hobbita z naszym światem oraz z historią literatury. Dzięki temu otrzymujemy najbogatsze w materiał informacyjny i ilustracyjny wydanie Hobbita, bez którego nie może się obejść żaden miłośnik pisarstwa Tolkiena.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo