Dziennik: 1962-1969

Inne tytuły:
Dziennik T. 1,
Autor:
Sławomir Mrożek (1930-2013)
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2010-2019)
Wydaw. Literackie (2010)
ISBN:
978-83-08-04493-3, 978-83-08-04845-0
Autotagi:
druk
historia
literatura
Więcej informacji...
3.0 (2 głosy)

Prezentowany pierwszy tom "Dziennika" obejmuje lata 1962-1969, pisany był początkowo w Warszawie, później na emigracji: od 1963 r. we Włoszech, a od 1968 r. w Paryżu. W zamyśle młodego Mrożka spisującego swoje refleksje i przemyślenia, "Dziennik" nie był przeznaczony do publikacji. Widoczne jest to w trakcie lektury - zdarzają się nie do końca zrozumiałe wywody, brak logiki w następujących po sobie zdaniach, co przydaje tylko zapiskom Mrożka autentyczności. Wydawca ograniczył się do niezbędnych korekt oraz przetłumaczenia niewielkich fragmentów napisanych w obcych językach. Zapiski Mrożka są rozrachunkiem z samym sobą, miejscem wylewania żalu po porażkach i cieszenia się sukcesami. Jest to lektura trudna, wymagająca niemałego obycia czytelniczego.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo