Będzie bolało:

sekretny dziennik młodego lekarza

Tytuł oryginalny:
This is going to hurt
secret diaries of a junior doctor,
Autor:
Adam Kay
Tłumacz:
Katarzyna Dudzik
Lektor:
Robert Mazurkiewicz
Wydawcy:
Insignis Media (2017-2022)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2019)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21911-21928
Autotagi:
audiobooki
druk
epika
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...
4.2 (29 głosów)

Książka ta to prowadzone w formie pamiętnika prywatne zapiski Adama Kaya. Zabawne historyjki, sytuacje i poważne przemyślenia byłego lekarza z poszczególnych etapów jego kariery jako młodego stażysty,a później całkiem dobrego ginekologa-położnika. Jest to obraz brytyjskiego systemu leczniczego, ale analogie do polskiej służby zdrowia na pewno da się znaleźć. W swojej książce brytyjski lekarz bez żadnych zahamowań opowiada o wielogodzinnych dyżurach, stresie, ogromnej odpowiedzialności, braku życia prywatnego, ciągłym poczuciu niepewności i niedocenienia, a rzadkich objawach sympatii. Wykazuje też sporo niedoskonałości i paradoksów brytyjskiej służby zdrowia. Książka jest czasami bardzo smutna i wręcz przygnębiająca, lecz ma też sporo momentów zabawnych i wywołujących uśmiech. Czasem aż dziwiłam się, że odważył się opisać niektóre sytuacje, a bywa szczery do bólu. W ostatecznym rozrachunku wydaje się jednak bardziej gorzka niż zabawna. Najsmutniejsza refleksja po przeczytaniu dotyczy zmarnowanego potencjału świetnego i empatycznego lekarza, którego system zniszczył do tego stopnia, że postanowił porzucić swój zawód. Rzadko zdarza mi się czytać pozycje takiego gatunku i formatu. Ta jest napisana lekkim i dowcipnym językiem.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo