E-świat
1 2
Dziś ogłoszono wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej potwierdzający prawo bibliotek publicznych do kupowania i wypożyczania e-booków tak samo jak książek papierowych: [Link] • Być może otworzy to nowy rozdział w funkcjonowaniu również polskich bibliotek?
odpowiedzi: 1
wyświetleń: 2471
snick6176

snick6176
05.06.2024 14:34:27
Jakie platformy lub aplikacje internetowe są najlepsze do znalezienia ekonomicznych opcji lotu z Warszawy do Amsterdamu? Czy są jakieś wskazówki dotyczące korzystania z tych zasobów, aby zmaksymalizować praw­dopo­dobi­eńst­wo znalezienia tanich biletów?
odpowiedzi: 1
wyświetleń: 270
geoorgge

geoorgge
26.12.2023 15:40:34
Nie wiem, czy temat odpowiedni do działu, ale uważam, że ciekawy. Otóż, trafiłam niedawno na analizę, która mówi, że Polacy zakochali się w robieniu zakupów online. I zaczęłam się nad tym trochę zastanawiać, bo rzeczywiście - poza zakupami spożywczymi i innymi podstawowymi domowymi, my również bardzo dużo produktów zamawiamy. Tak zaczęło się dziać w czasie pandemii i tak zostało. Czy nie macie wrażenia, że to też tak się stało, że sklepy stacjonarne bardzo okroiły swoją ofertę na miejscu? Ten sam slep sieciowy online ma o wiele szerszy wybór niż jego stacjonarny punkt. Książki zdecydowanie wolę zamawiać online, zamiast stać w księgarni i kombinować co by tu wybrać. • Czy u was to wygląda tak samo? • A tu analiza, polecam, bo ciekawa: [Link]
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 132
Koralinka

Koralinka
12.12.2023 08:52:30
Niedługo jadę z Krakowa do Szczecina i chcę dowiedzieć się, jak znaleźć niedrogie bilety lotnicze. Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki lub porady dotyczące zasobów, które pomogą mi znaleźć ekonomiczne opcje lotu. Być może masz doświadczenie w korzystaniu z niektórych stron internetowych lub aplikacji do wyszukiwania tanich biletów lotniczych?
odpowiedzi: 1
wyświetleń: 283
timmy7ti

timmy7ti
17.11.2023 12:03:17
Mój lot easyjet jest opóźniony i chciałbym wiedzieć, w jaki sposób mogę złożyć wniosek o odszkodowanie za to opóźnienie. Uzyskanie zwrotu kosztów za takie sytuacje może być ważne, biorąc pod uwagę ewentualne niedogodności i koszty związane z opóźnieniem lotu. Czy możesz zasugerować, jakie kroki powinienem podjąć, aby uzyskać odszkodowanie?
odpowiedzi: 1
wyświetleń: 1327
timmy7ti

timmy7ti
17.10.2023 13:29:30
Mój lot American Airlines był opóźniony, a ta sytuacja spowodowała dodatkowe niedogodności i kłopoty. Mam szczerą nadzieję na możliwość uzyskania za to odpowiedniej rekompensaty pieniężnej, ponieważ może ona pomóc mi pokryć dodatkowe koszty i zmniejszyć niezadowolenie z czekania. Czy możesz mi powiedzieć, jakie kroki należy podjąć, aby złożyć wniosek i zapytać o możliwość odszkodowania?
odpowiedzi: 1
wyświetleń: 1154
timmy7ti

timmy7ti
17.10.2023 13:25:48
Do posiadaczy czytników e-papierowych. Z jakimi formatami plików mieliście najmniej problemów a z jakimi najwięcej ? epub, djvu, pdf ?
odpowiedzi: 2
wyświetleń: 2819
genasokolovskiy9

genasokolovskiy9
22.08.2023 17:52:12
Krakowskie i małopolskie biblioteki oferują od zeszłego roku dostęp do wypożyczalni e-booków Legimi. Aby z niej korzystać w najbardziej wygodny sposób - czyli na czytniku, trzeba mieć oficjalnie wspierany przez firmę model. Ale jest smartfon, który zachowuje się jak czytnik (ma bardzo dobry ekran z papieru elektronicznego) i umożliwia instalację i korzystanie z aplikacji mobilnej Legimi. • Test telefonu pod kątem czytelniczym można znaleźć tutaj: [Link] • [Obraz]
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 3861
Cyfranek

Cyfranek
20.02.2017 10:15:25
1 2 3
Mój to leciwy Sony PRS 505 [Link] • Jak na dzisiejsze czasy posiada dość mały ekranik, ale wykonanie (aluminium) wciąż nie ma sobie równych. • No i co przeczytałem na nim książek to moje :) • Pochwalcie się swoimi czytnikami, i wrażeniami z używania - jakie warto kupić w dzisiejszych czasach.
odpowiedzi: 21
wyświetleń: 14250
Cyfranek

Cyfranek
01.02.2017 12:20:14
Amerykański patent numer D670,713 przyznaje Apple prawa do animacji przewracanie kartek w czytnikach. • [Link] • Mama mieszane odczucia, ale może dlatego, że nie jestem entuzjastką e-booków, chociaż potrafię docenic ich zalety. Ale pseudo przewracanie kartek, czy sztuczny dźwięk szelestu przewracanej kartki - to dla mnie tak jakby lizać cukierek przez papierek.
odpowiedzi: 6
wyświetleń: 5689
adrian.mol

adrian.mol
03.12.2016 13:44:43
1 2

Szukaj na forum
Myszków MiPBP
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo