Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
robbal
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    robbal
    Po raz kolejny Grzegorz Wielgus mnie zaskoczył, i to in plus. Po lekturze "Krzyżowca", ta książka aż obfituje w dialogi, w dodatku błyskotliwe, zabawne i wcale nie wymuszone. Brat Gotfryd w swoim sposobie mówienia i ilości wypowiadanych słów przywołuje jednak wspomnienie bohatera poprzedniej powieści- chociaż może to swoista autoironia Autora. Książkę czyta się szybko, akcja wartka, intryga ciekawa. Może żaden z 4 Autorów się nie obrazi, ale ta powieść Wielgusa to dla mnie połączenie Sienkiewicza, Komudy i Mortki. Chociaż trzeba przyznać, że Grzegorz Wielgus tworzy w swoim własnym stylu. Oczywiście scena odpoczynku Lamberta i Jaksy w cieniu wapiennego muru staniąteckiego opactwa (gdzie nie raz zdarzało mi się przysiąść na chwilę), przywołała u mnie miłe wspomnienia burzliwej młodości....
  • [awatar]
    robbal
    "Krzyżowiec" mnie zaskoczył. Lubię zapomnieć o czy ma być książka, co o niej napisano na okładce, zanim zacznę lekturę, by dać się prowadzić autorowi bez żadnego nastawienia. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Wielgusa. Nie wiem dlaczego spodziewałem się historycznej powieści...umiejętnego wpisania historii Autora w historię powszechną. Tu spotkałem coś więcej, coś innego: Autor wpisał historię powszechną w swoją historię, swój świat.. Opowieść z racji specyfiki samego bohatera uboga w dialogi, ale pełna opisów i rozmyślań. Wędrując z Krzyżowcem odnajdywałem dawne wspomnienia swoje i innych. Idąc ku Ziemi Świętej wracałem do rozmyślań Homera w czasie wędrówki tunelami moskiewskiego metra, wchodziłem w ciemny las idąc ku Górze Przeznaczenia, czułem niepewność chwil spędzonych przy ognisku z Geraltem i jego kompanią... Widać ogrom pracy twórczej Autora, pomysłowość i perspektywy dalszego rozwoju. Ponieważ była to debiutancka powieść Wielgusa z ochotą sięgnę po następne jego dzieła.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo