Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Czasy pierwszych Piastów. Książę Mieszko I planuje wprowadzić chrześcijaństwo, by zjednoczyć poszczególne plemiona. Ułatwić ma mu to poślubienie czeskiej księżniczki. Niestety nie wszyscy jego poddani się z nim zgadzają. Dzieje narodzin Państwa Polskiego poznajemy z punktu widzenia drużyny księcia i fikcyjnej postaci Dzika, który został mieszkowym wojem, po tym, jak został złapany na próbie grabieży. Jest to człek bardzo silny i prawy, lecz ma wielce osobliwe pojęcie uczciwości. Nie grzeszy inteligencją, ale mimo to nie da się go nie polubić. Wbrew jego poprzedniemu zajęciu, nie pociąga go zdobywanie bogactwa. Zadowala się tym, co ma. Wraz z książęcą drużyną przemierza niezmierzone wtedy puszcze i pierwsze polskie miasta. • Oprócz dobrej przygody z książką tą na pewno zaznajomimy się z czasami, o których nie wiele wiadomo, o stosunkach polsko - niemieckich z X wieku. Możemy też w wyobraźni przebyć dzikie ostępy, których we współczesnej Polsce zdecydowanie nie uświadczymy. Autor doskonale opisał dziką przyrodę oraz tło historyczne.
-
Bardzo dobra książka/ ciekawie napisana, bogatym językiem/ znajdziemy tam i troszkę historii , troszkę przygody, z kryminalnym wątkiem w tle. Polecam czyta się łatwo - szybko i przyjemnie:)
-
W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami. • Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych”.