Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
na_czyta
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
45
  • [awatar]
    na_czyta
    To jedna z tych książek, po której przeczytaniu ma się lekki zawód i niedosyt, jednak po jakimś czasie okazuje się, że zostaje nam w głowie na dłużej. Pisząc tą recenzję po prawie roku od przeczytania sama jestem zaskoczona jak wiele szczegółów zapisało mi się w pamięci z akcji tej powieści. Może to przez to, że sięgając po tę pozycję byłam pewna, że to kolejny typowy dla tej autorki thriller (czytałam już jej „Zabójcę z sąsiedztwa” oraz „Najmroczniejszy sekret”). Jednak tym razem jest to raczej mroczna obyczajówka opowiadająca o życiu w sekcie. Jako, że osobiście rzadko sięgam po takie klimaty literackie, niektóre opisane wydarzenia były dla mnie czymś „wybijającym się” na tle innych lektur. Nie polecam jej jednak komuś, kto szuka trzymającego w napięciu kryminału, czy też wartkiej akcji. Książka momentami się dłuży i mimo, ze zakończenie było dla mnie poniekąd saty­sfak­cjon­ując­e (udało im się mnie zaskoczyć), to w momencie skończenia powieści byłam nią trochę zmęczona. 6,5/10 • Gdy krajem wstrząsa wiadomość o zbiorowym samobójstwie członków sekty, Sarah dowiaduje się, że wśród ocalałych znajdują się dzieci jej zaginionej przed laty siostry. Życie kobiety wywraca się do góry nogami, nie tylko z powodu wzięcia pod swoje skrzydła dwójki nastolatków, ale przede wszystkim przez ich liczne bariery psychiczne powstałe przez lata życia w zamkniętej społeczności.
  • [awatar]
    na_czyta
    Jako fan literatury młodzieżowej i kryminałów postanowiłam sprawdzić dwa pierwsze tomy z serii „Zbrodnia niezbyt elegancka”, w której dwie przyjaciółki ze szkoły dla dziewcząt Deepdean decydują się założyć tajemne stowarzyszenie dete­ktyw­isty­czne­. Zapewne jako nastolatka połknęłabym taką tematykę od razu – zestawienie wciągających wątków dziewczyńskich tajemnic jak i zagadek z prawdziwą zbrodnią w tle, to coś, co stanowi nie lada gratkę na rynku czytelniczym. Obecnie była to dla mnie przyjemna, lecz lekko zbyt infantylna lektura. Z chęcią zare­kome­ndow­ałab­ym ją jednak wszystkim młodszym nastolatkom, które szukają połączenia Enoli Holmes z Panną Marple. Jedyny wątek jaki strasznie mnie tutaj raził to dosyć toksyczna (i niczym nieu­spra­wied­liwi­ona) relacja dwóch głównych bohaterek. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych częściach autorka wzięła ten temat na siebie i lepiej z niego wybrnęła. Obie części oceniam na 7,5 jako, że są dobrą rozrywką dla swojego targetu. • II część „Herbatka z arszenikiem” – rozgrywa się podczas wakacji, kiedy obie dziewczęta przyjeżdżają w odwiedziny do rodziny Daisy. Urodzinowy obiad zamienia się jednak w miejsce zbrodni, kiedy to okazuje się, że jeden z gości został poczęstowany…trucizną.
  • [awatar]
    na_czyta
    Jako fan literatury młodzieżowej i kryminałów postanowiłam sprawdzić dwa pierwsze tomy z serii „Zbrodnia niezbyt elegancka”, w której dwie przyjaciółki ze szkoły dla dziewcząt Deepdean decydują się założyć tajemne stowarzyszenie dete­ktyw­isty­czne­. Zapewne jako nastolatka połknęłabym taką tematykę od razu – zestawienie wciągających wątków dziewczyńskich tajemnic jak i zagadek z prawdziwą zbrodnią w tle, to coś, co stanowi nie lada gratkę na rynku czytelniczym. Obecnie była to dla mnie przyjemna, lecz lekko zbyt infantylna lektura. Z chęcią zare­kome­ndow­ałab­ym ją jednak wszystkim młodszym nastolatkom, które szukają połączenia Enoli Holmes z Panną Marple. Jedyny wątek jaki strasznie mnie tutaj raził to dosyć toksyczna (i niczym nieu­spra­wied­liwi­ona) relacja dwóch głównych bohaterek. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych częściach autorka wzięła ten temat na siebie i lepiej z niego wybrnęła. Obie części oceniam na 7,5 jako, że są dobrą rozrywką dla swojego targetu. • I część „Zbrodnia nie przystoi damie” – opowiada o założeniu towarzystwa dete­ktyw­isty­czne­go przez Daisy i Hazel, które muszą zmierzyć się ze swoim pierwszym śledztwem w sprawie zabójstwa ich nauczycielki – panny Bell. Największym problemem jest jednak fakt, że nikt poza nimi, nie wierzy w tę zbrodnię. Nikt poza mordercą.
  • [awatar]
    na_czyta
    „Pozornie bez winy” to całkiem udany debiut kryminalny. Szczególnie początek przypadł mi do gustu – w małej miejscowości Sobótka zostaje odnalezione dziwnie ułożone ciało młodej kobiety. Podkomisarz Marcin oraz sierżant Florianna próbują dowiedzieć się kim była kobieta coraz bardziej zagłębiając się w tajemnice lokalnych mieszkańców. Tak naprawdę, mamy tu dobrze zaplanowaną fabułę z wieloma ciekawymi zwrotami akcji. Podoba mi się też sam pomysł na morderstwo. Jedyne co według mnie psuje ten obiecujący thriller to wplecione w niego wątki żartobliwo – romantyczne. Ani one nie dodają humoru, ani głębszego sensu, nie mówiąc już o zupełnie niepotrzebnym i wręcz cringowym motywie flirtu między niektórymi bohaterami. Poza tym- jestem na tak i czekam na kolejne książki autorki :) 7/10
  • [awatar]
    na_czyta
    “Głód” to książka-pamiętnik aktywistki i feministki Roxane Gay. Pisarka zmierzyła się w nim z własną otyłością, z tym co doprowadziło jej ciało do takiego stanu oraz z trudnościami życia osoby z nadwagą. Ja osobiście mam do tej książki mieszane uczucia – z jednej strony doceniam formę dziennika, styl pisarski oraz sam pomysł na autoterapię i poruszanie ważnych tematów (stąd moja wysoka ocena 7,5/10), jednak z drugiej – jest tu wiele szkodliwych fragmentów, oraz takich z którymi mocno mogłabym polemizować. Wiele razy miałam takie wrażenie, że wydając ten dziennik autorka nie jest sama świadoma tego, że jest dopiero w połowie swojej drogi do pogodzenia się z pewnymi rzeczami i jak bardzo potrzebuje terapii czy też pomocy w swoim podejściu do nadwagi. Zachęcam do przeczytania jako biografia autorki ale zdecydowanie NIE jako wszelaki poradnik.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Należy do grup

Ostrzeszów BPMiG
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo