Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
mkurcz89
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    mkurcz89
    Udało mi się skończyć tę serię, co bardzo mnie cieszy. Bardzo przyjemna to była lektura w klimacie starych, dobrych fantasy ze smokami, statkami, bitwami, a nawet odrobiną "czarów". Ten tom wydaje mi się być bardzo nieśpieszny, mimo że trup ścieli się tutaj gęsto. • I właśnie fakt tego, że bohaterowie tu umierają pokazał mi, że ja tak właściwie nie odczuwam w stosunku do nich większych emocji. Moje odczucia ograniczały się zasadniczo do myśli: "oj, szkoda". Zakończenie też jakoś nie wbiło mnie w fotel, chociaż uważam je za bardzo realistyczne, a cała lektura dla mnie była taką stabilną, prostą linią zaangażowania. • Na pewno odczuję brak kolejnego tomu, bo bardzo lubiłam z tą serią spędzać wieczory.
  • [awatar]
    mkurcz89
    Bardzo dobry drugi tom, trzymający poziom. Zaskoczył mnie rozwojem fabuły i jestem niezmiernie ciekawa, do czego to wszystko zmierza. Czy będzie to jeden wielki happy end z bohaterami idącymi w stronę zachodzącego słońca? • Ta część jest nieśpieszna, mimo że dużo się tu dzieje, trup ścieli się gęsto, a bitka goni bitkę. Bardzo podoba mi się perspektywa Skalanego i pobudki tej postaci są dla mnie takie niejasne i nieoczywiste. Czekam bardzo, żeby dowiedzieć się, do czego nas to zaprowadzi. • Niedługo jadę do mojej biblioteki po 3 tom. Będzie to seria, którą z pewnością przeczytam ciągiem.
  • [awatar]
    mkurcz89
    Wsiąknęłam w ten klimat i praktycznie przeczytałam tę książkę na raz. Jest szpital psychiatryczny, jest detektyw z partnerem, którzy próbują rozwikłać tajemnicę osadzonego na wyspie miejsca. Nic nie jest takim, jak się wydaje, wszystko wydaje się być niepokojące i niepewne. Kto jest kim i do czego to wszystko zmierza - tego nie wiemy praktycznie do samego końca. • Bardzo mi się podobalo, mam nadzieję, że ekranizacja utrzymuje przede wszystkim klimat powieści.
  • [awatar]
    mkurcz89
    Czy mi się wydaje, czy to jest lub była lektura szkolna? Mnie ona ominęła i przeczytałam ją teraz, w wieku 30+ z jedną głównie myślą w głowie: jak ja współczuję młodzieży, która musiała to czytać. Książka ma formę monologu opisującego przeżycia bohatera, którego po raz kolejny wydalono ze szkoły. Czytało mi się dość powoli i topornie i jestem pewna, że po tygodniu o niej zapomnę. Co ciekawe, ta pozycja w mojej bibliotece jest dostępna na dziale dziecięcym. • Próbowałam doszukać się w niej jakiegoś drugiego dna czy tego wspomnianego buntu, ale bezskutecznie. Nie rozumiem, czemu ta pozycja miałaby być kultową.
  • [awatar]
    mkurcz89
    Muszę powiedzieć, że początki z "Ogniem przebudzenia" to była ciężka harówka. Trudno było mi się wgryźć i ogarnąć w narracjach, ale kiedy już złapałam z tą książką rytm i zrozumienie, naprawdę ją doceniłam. • Pomysł na fabułę uważam za fenomenalny i bardzo wyjątkowy na tle innych fantastyk o smoczej tematyce, szczególnie czytanych ostatnio. Tutaj smoki traktowane są jako źródło krwi, są hodowane i zabijane, wręcz wytępiane przez ludzi i coraz trudniej jest upolować nowe okazy. Jednak wraz z początkiem tej książki obserwujemy pewne drobne anomalie, które okazują się zapowiedzią dalszych wydarzeń. Dodatkowo pojawia się realne ryzyko wojny. Ludzie, jak to ludzie, skupiają się na własnym interesie i bogactwie, co prowadzi bohaterów do dość trudnych wyborów. • Jest tu dużo brutalności, trup ściele się gesto, szczególnie przy końcu tego tomu. Zakończenie sprawia, że mam ochotę natychmiast zabrać się za drugi tom. Bohaterowie może nie są moimi ulubionymi i szczerze mówiąc z żadnym się na ten moment jakoś nie zżyłam, ale ciekawią mnie ich dalsze losy. • Zdecydowanie potrzebowałam takiej powieści po tych wszystkich współczesnych fantastykach młodzieżowych, o których głośno, a które okazują się co najwyżej poprawne.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo