Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
klarampiotrowska
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    klarampiotrowska
    Bardzo trudna, mocna i przerażająca książka. Świetny język. Trochę zbyt zagmatwane i za dużo postaci.
  • [awatar]
    klarampiotrowska
    Czytałam, że w drugim tomie wątek kryminalny miał być lepiej rozwinięty niż w pierwszym. Może i tak było, ale tylko nieznacznie. Dalej to romans ze szczatkową fabułą kryminalną. • Ale dalej się czyta jednym tchem, w jeden wieczór i myśli się o kolejnym tomie. Od kilku lat czytam w 99% procentach kryminały, romansu chyba nie przeczytałam nigdy w całości. A jednak w tym coś jest. • Nie jest to ambitna literatura, nie pozsotawia po sobie za dużo przemyśleń. Ale jest świetna, żeby usiąść po ciężkim dniu i przestać myśleć o codzienności.
  • [awatar]
    klarampiotrowska
    Książka ciekawa, trzymająca w napięciu, ukazująca bohaterów z krwi i kości. Chwilami trochę nużąca zbyt długimi opisami osób spoza grona głównych bohaterów, ale to z drugiej strony nadaje klimat. Bardzo duża dokładność w opisywaniu procesów kryminalistycznych/policyjnych. Gdybym się tym nie interesowała chyba uznałabym je za zbyt dokładne/nużące. • Ale ogólnie oceniam bardzo dobrze. Już wypożyczyłam kolejny tom.
  • [awatar]
    klarampiotrowska
    Książka ciekawa, wartka akcja, rozbudowane postacie... ale jak dla mnie za dużo gwary poznańskiej. Rozumiem, że język wspólczesnej książki powinien być "żywy", że czasem warto dać trochę gwary, ale dla mnie, osoby która całe życie mieszkała w Warszawie a w Poznaniu bywałam tylko na konferencjach, niektóre kwestie były niezrozumiałe. Części mogłam się czywiście domyślić z kontekstu. • Poza tym narracja pisana z perspektywy prostaków była równie męcząca. Przykro mi było patrzeć na to, jakie błędy popełniają. W dodatku tam było jeszcze więcej tej gwary. A więc podsumowując, zabieg z gwarą i pisaniem narracji tak jak myślą bohaterowie, jest jak najbardziej fajny i godny pochwały, ale dla mnie było tu tego stanowczo za dużo.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo