Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kayetan2

W książkach napisanych "dla rozrywki" szukam rozrywki, w książkach naukowych - naukowej wiedzy, w literaturze faktu - faktów, etc. W żadnych nie toleruję nudy, nieudolności, autoprezentacji walorów intelektualnych autora. Tyle!

Najnowsze recenzje
1
...
16 17 18
...
32
  • [awatar]
    kayetan2
    Nadęta, napisana drętwym językiem, banalna do bólu i pretensjonalna jeszcze bardziej. Agenci podróżujący w czasie zostają uwięzieni w przeszłości, gdzie wciąga ich walka o władzę między kosmitami a jakimiś groteskowymi mocami - nie wiadomo po co i dlaczego. Najbardziej radosnym momentem czytania było dobrnięcie do ostatniego słowa. • Duża strata czasu.
  • [awatar]
    kayetan2
    Nie jest to pierwsza przeczytana książka z rodzaju "popu­larn­onau­kowy­ch". Było ich wiele. Niektóre rewelacyjne, potrafiące przyciągnąć uwagę nawet kogoś, komu nauka kojarzy się ze wspomnieniami szkolnej udręki. Niektóre obrzydzające naukę, najczęściej z powodu nieumiejętności literackich autora. "Sekretne życie roślin" jest pełne zaskakujących informacji mogących wzmocnić podziw dla sprytu i mądrości natury, ale ich ilość nagromadzona została bez zrozumienia, że istnieje coś takiego jak percepcja czytelnika. Przytłacza i prędzej czy później nuży. Zła forma zadusiła dobrą treść.
  • [awatar]
    kayetan2
    Cenię sobie P.K. Dick'a, ale... Od książki wymagam, by mnie "zahaczyła", a jej czytanie było przyjemnością. Niestety, nie tym razem. "Boża inwazja" jest męcząca. Dwudzielny bóg mający jedną swą częścią ludzi w pogardzie: nadęty bachor, niepełnosprawny, narcystyczny i niemożliwie nudny. Pomieszana czasowo druga jego część - dziewczę, królowa elfów, a może Ozyrys? A może spersonalizowana żydowska Tora? Belial - obrońca zła, które jest ułudą, bo nie jest złem. Światy alternatywne, zagubiony w nich człowiek. Wszystko to pachnie metafizyką i filozofią w niestrawnej postaci, przywalonej pianą bełkotliwych, nieznośnych dysput. • Dzieją się tam Wielkie Sprawy decydujące o losach wszechświata, ale z punktu widzenia czytelnika - nie dzieje się nic. • Szkoda.
  • [awatar]
    kayetan2
    Ostatnia powieść z Herkulesem Poirotem ("Kurtyna")wydana została w 1975, rok przed śmiercią A. Christie. Znajdziemy w niej nawiązanie do losów bohaterów "Tajemniczej historii w Styles", która była z kolei pierwszą powieścią o genialnym detektywie, a też i w ogóle pierwszą powieścią detektywistyczną autorki. • Dramatyczne wydarzenia, jakie mają miejsce w Styles opowiada kpt. Hastings, przyjaciel małego Belga. • To jedna z najbardziej typowych powieści Christie, z całym charakterystycznym urokiem, atmosferą, złośliwością i godną podziwu pomysłowością. Bo łeb do karkołomnych i równocześnie prostych (już po ich rozwikłaniu) zagadek, to pisarka miała, oj miała!
  • [awatar]
    kayetan2
    Zabrałem się za tą książkę sądząc, że przeczytam fragmenty prehistorycznych opowieści SF i czegoś przy okazji dowiem się o historii gatunku. • Niestety, drugiej części nie zamierzam czytać, a i tej (pierwszej) nie doczytałem, bo się nie dało. • Wybrane do antologii fragmenty, od drugiego wieku naszej ery, poprzez Shelley, Poe, Verne'a po dwudziestowiecznego Herberta Wells'a są albo niestrawnie złe, albo zupełnie niereprezentatywne. Autorskie komentarze zniechęcają sztywnością i zwyczajną nudą. • Strata czasu.
Ostatnio ocenione
1
...
22 23 24 25 26
  • Wzgórze rzeźnika
    Lippman, Laura
  • A.B.C
    Christie, Agatha
  • Program "Wahadło"
    Silverberg, Robert
  • Ściana strachu
    Koontz, Dean Ray
  • Inferno
    Brown, Dan
  • Pokrętna sprawiedliwość
    Jeffries, Roderic
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo