Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kayetan2

W książkach napisanych "dla rozrywki" szukam rozrywki, w książkach naukowych - naukowej wiedzy, w literaturze faktu - faktów, etc. W żadnych nie toleruję nudy, nieudolności, autoprezentacji walorów intelektualnych autora. Tyle!

Najnowsze recenzje
1
...
13 14 15
...
32
  • [awatar]
    kayetan2
    To jest gorsze od byle jakich kryminałów "na drogę", jakie kiedyś można było kupić w dworcowych kioskach. Mdłe, nieudolne, miejscami wręcz śmieszne, sztuczne - jednym słowem porażka na całej linii. Autor był z zawodu prawnikiem (zmarł prawie pół wieku termu), co można wyczuć, gdy drętwa akcja przenosi się do sądowej sali. Miał chłopina przekonanie, że jako prawnik będzie idealnym autorem kryminałów? To tak nie działa. • Szkoda czasu na czytanie. Znowu brakuje mi "gwiazdki ujemnej" w możliwościach oceny.
  • [awatar]
    kayetan2
    Im głębiej w powieść, tym większe niedowierzanie, że napisała ją Agatha Christie. Melodramatyczny romans o mezaliansie, cygańskiej klątwie i tragicznym wypadku, który nie okazuje się wypadkiem, podkręcony tak, by czytelnik zemdlał z wrażenia, gdy pozna prawdę o jego bohaterach. Ale ta "prawda" jest tak fatalnie wymyślona, że całość już nie broni się niczym. O zemdleniu nie ma mowy. Jest żal straconego na czytanie czasu. I zdziwienie - co się stało w roku 1967 pani A.Ch., że wypuściła na świat takiego knota!
  • [awatar]
    kayetan2
    Pomysł na to, żeby Herkules Poirot stanął w obliczu sytuacji, w której prawie nic nie ma sensu i jest wbrew logice był z pewnością świetny, ale... Agata Christie skłonna do rozbudowywania tła intrygi przesadziła, bo kreślić je przez pół książki to mimo wszystko przesada. Dobry był też pomysł, by nie było wiadomo kto właściwie został zamordowany i czy w ogóle został. Ale i on utonął. • Ze składników dobrej jakości upiekło się mdławe ciasto z zakalcem. Ale autorce można wybaczyć.
  • [awatar]
    kayetan2
    O miotaniu się między prawdziwością a sztucznością, o próbach zrozumienia rzeczywistości, o ile jest to rzeczywistość. Osadzone w świecie, w którym II wojnę wygrały Niemcy i Japonia, co akurat jest w tej opowieści tylko tłem, elementem drugorzędnym. • Świat "Człowieka..." nie zdołał mnie jednak wciągnąć ani zaczarować, co prozie Dick'a często się udaje. Nie tym razem.
  • [awatar]
    kayetan2
    Tym razem Akunin poszedł bardzo daleko (chyba za daleko) w kierunku powieści historycznej, jakby nie mógł się przed tym powstrzymać. Sama fabuła pomyślana obiecująco - równocześnie obserwujemy losy Corneliusa von Dorna w czasach carskiego imperium i losy Nicolasa Fandorina w czasach jelcynowskich. A więc losy przodka a także losy potomka Erasta Fandorina, czyli znanego nam super-detektywa. Obaj wciągnięci w afery kręcące się wokół pewnego zaginionego zbioru książek. Niestety fabularnie nie jest to najlepsza powieść. Całość nawet rozczarowuje. Polecić można osobom, które nie oczekują tego wszystkiego, czego można się spodziewać w dobrym kryminale.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo