Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kayetan2

W książkach napisanych "dla rozrywki" szukam rozrywki, w książkach naukowych - naukowej wiedzy, w literaturze faktu - faktów, etc. W żadnych nie toleruję nudy, nieudolności, autoprezentacji walorów intelektualnych autora. Tyle!

Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6
...
32
 • [awatar]
  kayetan2
  Ostatnia powieść Dick'a. Tylko - czy to jest powieść? Czy może filozoficzno-mistyczna rozprawa, która oczywiście może zaciekawić, ale może też zmęczyć i zanudzić. Gdzie ten błysk z przejmującej powieści "Przez ciemne zwierciadło"? Gzie dekadencka kpina z "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach"? Brak. Niestety, tym razem pierwszy raz żałowałem czasu, jaki spędziłem przedzierając się przez książkę Dick'a. Brak postaci, brak opowieści, nadmiar erudycji i mękolenia.
 • [awatar]
  kayetan2
  Książka automatycznie przypisywana jest do kategorii "thriller, sensacja", co jest kompletnym niep­oroz­umie­niem­. To raczej psychologiczna "rozliczeniówka", opowieść o facetach wspominających młodość związaną z grą w drużynie futbolowej. Grisham napisał ją chyba dla przyjemności własnej i jakichś swoich kumpli... Nudne do granic wytrzymałości. Gdyby opowieść dawała przynajmniej do myślenia, wywoływała refleksję, itd. - nie daje i nie wywołuje. Nie udało się, szkoda czasu na czytanie.
 • [awatar]
  kayetan2
  Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie ta nadmierna ilość cyfr, kwot, wyliczeń. Akcja trochę się w nich rozmywa, choć trudno też powiedzieć, by akcja w ogóle była jakoś szczególnie pasjonująca. Grisham buduje w ten sposób obraz świata, w jakim znalazł się bohater i chyba trochę przesadza. Oto przeciętny adwokat praktykujący jako obrońca z urzędu, bez szans na karierę, daje się wciągnąć w branżę pozwów zbiorowych przeciwko koncernom farmaceutycznym. Sława, władza i olbrzymie pieniądze przychodzą w ekspresowym tempie. Walka o sprawiedliwość staje się parodią, ale sprawiedliwość jednak istnieje i pewnego dnia o sobie przypomni. Mogę polecić.
 • [awatar]
  kayetan2
  P.K.Dick taką już ma urodę, że pisze o sprawach ważnych i intrygujących na dwa sposoby: albo przedstawia je wplecione w budzący zaciekawienie wątek, albo popada w nastrój filozoficzny, pełen nieznośnych figur i głębokich niewątpliwie mielizn fabularnych. "Trzy stygmaty..." to drugi z tych sposobów. Narkotykowy biznesmen, a być może mieszkaniec innej planety, a może nawet jakiś rodzaj boga przybywa do ponurego świata pozaziemskich kolonii zaoferować produkt pogłębiający doznania normalności, osiągane za pomocą pewnej zabawki dla dorosłych. Zagadkę przybysza bada bohater powieści, z zawodu jasnowidz.
 • [awatar]
  kayetan2
  Udana, stuprocentowa rehabilitacja po powieściowym, mizernym debiucie ("Klub Pickwicka"). Czegoż tu nie ma - jest zabawnie, jest i ponuro, jest wątek obyczajowy, przygodowy, a w ostatniej części - sensacyjno-kryminalny. Wszystko to udane, osadzone w ponurym i ohydnym świecie najb­iedn­iejs­zych­ zakamarków Londynu, przy­pomi­nają­cych­ miejscami moskiewską Chitrowkę z książek Borysa Akunina. Czyta się z przyjemnością, wyobraźnia uruchamia się automatycznie.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
26
 • Siódma funkcja języka
  Binet, Laurent
 • Dar strachu
  De Becker, Gavin
 • Komora
  Grisham, John
 • Apelacja
  Grisham, John
 • Znikająca łyżeczka
  Kean, Sam
 • Obrońca ulicy
  Grisham, John
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Aż 6 pikników tematycznych czeka nas od 26 czerwca do 25 września! Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież oraz ich rodziców do wspólnej zabawy: literackiej, naukowej, muzyczno-tanecznej, podróżniczej, futurologicznej i teatralnej! • Pikniki są organizowane w ramach projektu „Literacki ogród Biblioteki Kraków”. Jego celem jest promowanie literatury, kultury, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja społeczna i międ­zypo­kole­niow­a. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. • Daty i tematy pikników organizowanych w ramach projektu: • 26 czerwca – piknik literacki, • 17 lipca – piknik naukowy, • 31 lipca – piknik muzyczno-taneczny, • 14 sierpnia – piknik podróżniczy, • 11 września – piknik futurologiczny, • 25 września – piknik teatralny. • Spotkania i warsztaty poprowadzą specjaliści w danej dziedzinie, nie zabraknie również zajęć animacyjnych. Wśród atrakcji przewidziano: spotkania autorskie z pisarzami książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, spotkania z podróżnikami, występy taneczne i muzyczne, spektakle teatralne, wystawy, prezentacje, warsztaty, treningi lotnicze, prezentacje literatury, akcje bookcrossingowe, gry i zabawy edukacyjne, spotkania z antykwariuszami i księgarzami, głośne czytanie. • W ramach projektu zorganizowany zostanie „Konkurs na najp­iękn­iejs­zego­ mola lub motyla książkowego” adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-11 lat wraz z rodzinami, a także do grup dzieci w wieku 4-11 lat z instytucji oświatowych i kulturalnych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa małopolskiego. Zadaniem będzie wykonanie wiel­kofo­rmat­owej­ postaci mola lub motyla książkowego oraz udział w Wielkiej Paradzie Moli i Motyli. Regulamin konkursu – TUTAJ. • Dla naja­ktyw­niej­szyc­h uczestników, którzy zdobędą naklejki za uczestnictwo w co najmniej czterech piknikach, przewidziano upominki. • Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. • [Obraz]
foo