Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
jane_w

Zwyczajna dziewczyna dążąca do perfekcyjności. Nieśmiała, lecz odważna. Towarzyska, lecz nie lubi ludzi. Stanowi mieszankę wybuchową. Kocha SpongeBoba i krwawe horrory, anime i seriale, anioły i demony, wampiry i zombie. Punkówa o duszy rockerki. Książkoholiczka, która miesiącami może nie tknąć książki. Codziennie grająca w karty przeciwniczka hazardu. Wieloletnia wierna fanka Linkin Park, lecz uwielbiająca również 5 Seconds Of Summer.
Dobry gust to taki, który w każdym rodzaju muzyki potrafi znaleźć coś dla siebie.

Ekspozycja

Cześć!
Wiem, że pewnie bardzo znikoma garstka ludzi (o ile ktoś w ogóle) zobaczy te moje marne wypociny, ale co mi szkodzi spróbować! Raz się żyje, czy coś w tym stylu.
Jestem Jane i mam zaledwie 17 lat, książki zaś czytam od lata 2012. Wszystko zaczęło się od sagi Zmierzch, którą do teraz uwielbiam, mimo że - z perspektywy czasu - jest to seria książek bardzo prosta, wręcz typowa dla spragnionych romansu i fantastyki nastolatek, które wkraczają w świat książek. Na pewno lepsza na pierwszy raz, niż w wieku lat trzynastu zmuszanie dzieci do Pana Tadeusza (broń boże nie mam nic przeciw tej lekturze! tylko po prostu trochę za wcześnie uznali ją jako obowiązkową - pierwsza gimnazjum?!). Wracając, odkąd zafascynowała mnie historia Belli i Edwarda, zaczęłam czytać książki i fanfiki na potęgę! Potrafiłam nie spać nocami, byleby tylko dokończyć/przeczytać sławny jeszcze jeden rozdział. Tak zostało do dziś.
W moim otoczeniu znam garstkę, dosłownie garstkę osób w moim wieku, które czytają książki przynajmniej czasami. Często słyszę słowa "chciałbym zacząć czytać ale boję się, że to nudne"; wówczas mogłabym wygłosić całą litanię, dlaczego warto czytać, dlaczego to jest takie... cudowne?! Mimo tego, wbrew stereotypom, że dzisiejsza młodzież siedzi tylko w telefonach - bzdura! Znajdują się wyjątki od reguły, które preferują książki! A nawet jeśli w telefonach - tam też można czytać! Istnieje wattpad, blogi internetowe, czy chociażby ebooki - to wszystko dostępne w każdym telefonie z internetem i dobrą przeglądarką/pamięcią/ogólnie z warunkami.
Młodych ludzi trzeba zachęcić do czytania. Jeśli ktoś w dzieciństwie nie miał styczności z książkami, to możliwe, że nigdy nie siądzie do lektury. U mnie było inaczej - całe moje rodzeństwo, czyli pięcioro dorosłych już ludzi, czyta książki. Jedni więcej, inni mniej; jedni szybciej, inni wolniej; jedni wolą audiobooki, inni zwykłe książki, jeszcze inni ebooki. Czyli u mnie nie było mowy, żebym prędzej czy później nie pokochała czytania. Gdy mamy dobre wzorce, potrafimy zrobić wszystko!
Pamiętajcie, że młodzież czyta!
Pozdrawiam i do następnej notki, o ile ktoś tu zajrzy
jane w

Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo