Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
gswis
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
8
  • [awatar]
    gswis
    Doktor Seidman (Marc) po wybudzeniu ze śpiączki próbuje zrozumieć co się stało. W strzelaninie ginie jego żona i wszystko wyglądało na to, że Marc również miał zginąć. Pozostało pytanie gdzie jest ich córka Tara. W zasadzie po jedynej i nieudanej szansie odzyskania córki doktor pogodził się z najgorszym. Po półtora roku jednak wraca nadzieja. Wraz z byłą swoją znajomą Rachel i przyjaciółmi koncentruje swój czas na pogoni za śladem. Dlaczego musiało minąć tyle czasu? Dlaczego Porywacze dali drugą szansę, skoro w tytule jest jedyna? Jaką rolę odgrywają bliskie mu osoby i jak skutecznie unikać policji i FBI? Świetna akcja ponownie na terenie New Jersey, czyli rodzimym miejscu Harlana Cobena. Autor w dramat rodzinny wplata "soczyste" kawałki zabójstw z zimną krwią. Giną kolejni ludzie i tylko po to, żeby znaleźć jedno dziecko. Czy warto zawracać wodę w rzece, skoro mijają miesiące i lata a dzieci mają swoje otoczenie? Mamy tu do czynienia z Cobenem w swoim iście "cobenowskim" zawiłym wątku. Nic dodać nic ująć w pokrętnym scenariuszu życiowym. Czasami trzeba zwolnić lub wrócić do poprzednich rozdziałów, aby złapać całość. Może komuś brakować Myrona Bolitara i Windsora II LockHeada ale "niu dżersowki" klimat sensacji został w pełni oddany. Gdyby nie obowiązki - książkę łyknąłbym na raz. Polecam.
  • [awatar]
    gswis
    Teresa (Tesa) otrzymuje przesyłkę i przekaz na komórkę. Tajemnicza przesyłka uruchamia lawinę pytań bez odpowiedzi. Każdy następny jej ruch jest dla niej samej problemem i wyzwaniem. Dodatkowo giną ludzie z otoczenia Tesy. Fabuła nabiera toku przy bezbarwnej akcji. Licząc na mocną końcówkę znajdujemy wielki nadmuchany balon, który pęka i rozczarowuje. Mam wrażenie, że Remigiusz znalazł się w ślepej uliczce i jakby nie mógł odnaleźć wyjścia. Po zamknięciu ostatniej strony odczułem, że pisarz napisał książkę bardziej dla tytułu, niż dla jej zawartości. Ograniczył świat komunikacji do Twittera, FaceBooka i tym podobnych przekazów medialnych, zapominając, że istnieje zwykłe połączenie telefoniczne, aby móc powiadomić policję czy męża. Fakt, trwamy i toniemy w świecie telefonów i Mróz na pewno chciał Hashtagiem zwrócić uwagę na rzeszę "komórkowców". Książka wybija się ponad standardowy schemat zaskoczenia choćby zamieszaniem i chaosem jaki kompletnie rozbija czytelnika. I nie chodzi tutaj o samą końcówkę ale rozdziały, które nie pasują do całości. Po przeczytaniu książki można domyślać się o co chodziło autorowi ale w trakcie czytania można popaść w wielkie zakłopotanie czy na pewno czegoś nie przeoczyliśmy? • Do tego słabo z dialogami. Sposób prowadzenia rozmów. Płytkie, krótkie wymiany zdań. Tworzenie sztucznych opowiastek i wtrąceń o Platonach czy gwiazdach. Przepraszam Remigiusz ale ta pozycja niczym nie przypomina autora serii Hyłki, kłopotów Forsta, Szrebskiej czy Gerarda Eldinga. Książka napisana językiem "twittera", ze współczesnymi zwrotami i polecenie książki starszym osobom w rodzinie może skończyć się fiaskiem. Jak dotąd to najsłabsza pozycja Mroza, którą miałem w rękach. Numerem jeden nadal pozostaje Behawiorysta.
  • [awatar]
    gswis
    "Nowy Jork, Manhattan, czasy współczesne. Na budowie dochodzi do szokującego odkrycia szczątków ludzkich kości, będących efektem • seryjnych morderstw, datującyh na końcówkę dziewiętnastego wieku. Wszystko byłoby sprawą archeologów i muzeum, gdyby nie fakt, • że na Manhattanie dochodzi do podobnych zbrodni po ponad stu latach. Do akcji wkracza agent FBI Pendergast oraz Nora Kelly, pracownik Muzeum Historii Naturalnej. Przy współpracy z dziennikarzem Billem Smithbackiem odkrywają coraz więcej śladów, wskazujących na próby eksperymentów z udziałem ludzkiego ciała. Preston nie przebiera w środkach. Wrzuca czytelnikom trudne do wyobraźni sceny, przez co akcja nie zwalnia tempa. Książkę po prostu się połyka stronami. Autor doprowadza akcję do miejsca, gdzie każdy czytelnik zadaje to jedno pytanie o ludzkim życiu. Sprytne wyjście z sytuacji pozostawia jednak niesmak za sprawą świetnej postaci Pendergasta."
  • [awatar]
    gswis
    Martie żyje w swoim świecie obowiązków i przyjemności. Na co dzień cierpi na autofobię czyli strach przed samym sobą. Będąc pacjentką psychiatry dr. Marka Achirmana pragnie wyjść ze swojej choroby. Zarówno ona jak i jej przyjaciółka Susan nie są świadomi, w którą stronę idzie terapia. Na szczęście mąż Martie - Dusty podczas jednej z wizyt u dr. Achirmana zaczyna czytać "Mandżurskiego kandydata"... Niestety sprawy zaszły za daleko aby mogli wydostać się z "niewoli" sami. Książka porusza ciekawy temat kontroli nad ludzkim umysłem i sterowania ludźmi niczym maszyną. Ta bardzo niebezpieczna forma "leczenia" może mieć globalny wymiar wojny. Czasem warto znać swoje haiku...
  • [awatar]
    gswis
    Rok 2021. Ben Richards w obliczu narastającej biedy, a przede wszystkim choroby półtorarocznej córeczki decyduje się na udział w jednej z Gier. Świat opanowany przez popularne Free Vee wyraźnie podzielił się na bogatych i biednych z większością tych drugich, zatruwanych przez zepsute i skażone powietrze. Przemoc, mordy, gwałty przeplatane prawem ulicy zarządzane Systemem Gier, wokół którego toczy się życie Ameryki Północnej. W centrum uwagi Ben, który kwalifikuje się do najbardziej prestiżowych rozgrywek i zostaje Uciekinierem, którego tłum skazuje na śmierć. Jak sobie poradzi na ulicy, kto mu zaufa i do jakich czynów będzie musiał się posunąć? • Czy czekająca na wielką nagrodę rodzina będzie mogła cieszyć się z głównej wygranej i jak Ben wybrnie z impasu - zapraszam do kolejnej pozycji Kinga. Tym razem Stephen pewnie stąpa po Ziemii i wytycza trudny życiorys Bena Richardsa i jego rodziny. Świetny klimat i napięcie panujące przez całą książkę
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6 7
  • Sekret, którego nie zdradzę
    Gerritsen, Tess
  • Osiedle RZNiW
    Mróz, Remigiusz
  • O krok
    Mankell, Henning
  • Lodowa pułapka
    Cussler, Clive
  • Komora
    Grisham, John
  • Jedyna szansa
    Coben, Harlan
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo