Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Erudieth
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
9
  • [awatar]
    Erudieth
    Znalazłam kiedyś tę książkę na półce w sypialni rodziców. Wzięłam z ciekawości, przeczytałam kilka rozdziałów, i zaczęło mnie to coraz bardziej wciągać. Czytałam ją na lekcjach pod ławką, a gdy nauczyciele to zauważali i sprawdzali, co to takiego, tylko patrzyli na mnie z nieukrywanym zdziwieniem. Ale pozwalali mi kontynuować lekturę. Przynajmniej oni zachowali resztki godności, nie to co inni uczniowie – wytrzeszczali oczy, zaczęli mnie traktować jak wariatkę. A ja nie wiedziałam, o co im chodzi, gdyż jak dla mnie książka Popkina i Strolla była naprawdę ciekawa i godna uwagi. I dalej tak uważam. Od tej pory przeczytałam już dość sporo pozycji o tej tematyce, jednak z tą jestem szczególnie związana. To właśnie od tej książki rozpoczęła się moja przygoda z filozofią. • Naprawdę rzetelna, treściwa, bez zbędnego przynudzania, lania wody czy zbyt zawiłego tłumaczenia.
  • [awatar]
    Erudieth
    John Ronald Reuel Tolkien, jak to on zresztą miał w zwyczaju, napisał świetną książkę. Co prawda jest ona jedną z milionów powieści fantasy, a jednak tak wybija się przed szereg. Mistrz stworzył wspaniałe, idealnie wręcz dopracowane uniwersum, świat, w który po pierwszym wejściu utonie się całkowicie i już nigdy nie wyjdzie. Historia Bilba Bagginsa urzekła tysiące ludzi na całym świecie, w tym mnie, piszącą tę recenzję i niemogącą w pełni wyrazić swojego zachwytu. Tego wspaniałego dzieła nietuzinkowego pisarza nie da się opisać słowami – żeby je pojąć, trzeba po prostu przeczytać i przepaść...
  • [awatar]
    Erudieth
    Po „Dumę i uprzedzenie” sięgnęłam w momencie, gdy zaczęły mnie denerwować monotonne wątki miłosne w kultowych powieściach fantasy – ot, praktycznie zawsze jedno i to samo, a jak nie, to i tak niezwykle podobne do innych. Postanowiłam więc sięgnąć po jakiś znaną, cenioną klasykę romansu. I tak właśnie natrafiłam na powieść Jane Austen, o której już wcześniej słyszałam, jednak dopiero niedawno postanowiłam sprawdzić, o co w ogóle chodzi. I, muszę przyznać, naprawdę pozytywnie się zaskoczyłam. Na samym początku, kiedy zorientowałam się, w jakich czasach rozgrywa się akcja, byłam pewna, że to będzie nudniejsze niż flaki z olejem, ale ku mojemu zdziwieniu czas akcji nawet mi się spodobał, a cała książka, z nienaganną fabułą i barwnymi postaciami naprawdę mi się spodobała.
  • [awatar]
    Erudieth
    To druga książka Josteina Gaardera, która trafiła w moje ręce i została przeze mnie pochłonięta jednym tchem. Trochę zdziwiło mnie, że i tutaj pojawił się wątek z otrzymywaniem listów, na których opiera się spora część historii – odniosłam wrażenie, że to po prostu takie autorskie zagranie Gaardera. ;) Nie mniej jednak ciekawy pomysł na fabułę. „Dziewczyna z pomarańczami” to przepiękna, wzruszająca powieść o tęsknocie, miłości i śmierci, czyli tematach wcale nam nieobcych, jednak postawionych w nieco innym świetle, ujętych z odmiennej perspektywy.
  • [awatar]
    Erudieth
    Jedna z najsłabszych lektur, jakie miałam nieszczęście dotychczas czytać. I to wcale nie jest tak, że jestem uprzedzona, i omijam szerokim łukiem wszystko, co tylko jest szkolną lekturą. Jestem nastawiona neutralnie, niektóre lektury bywają naprawdę rozsądne (choć większość z nich to absolutna klasyka, po którą nikt o zdrowych zmysłach nie sięgnąłby z własnej, nieprzymuszonej woli). Jednak „Krzyżacy”... Powiem tak: podobało mi się tylko przez pierwszą stronę. Później było już tylko szybko, byle do końca. Gdybym nie musiała tego znać, po prostu cisnęłabym książką w kąt i poszła czytać coś na poziomie. Fabuła w tej powieści naprawdę leży i kwiczy. Najbardziej denerwowało mnie niezdecydowanie Zbyszka, choć może jeszcze gorsza była gloryfikacja Juranda ze Spychowa, z którą to kompletnie nie mogłam się pogodzić. • Naprawdę nie powinno się kazać tego czytać biednym, Bogu ducha winnym uczniom gimnazjum.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo