Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Nasz system wartości jest zależny od czasu i miejsca, w jakim żyjemy. Nie zawsze tak było i to jest fascynujące- jak może się zmienić nasz punkt widzenia, jeśli spojrzymy z historycznej perspektywy. • Czym różni się zabójstwo od morderstwa? Brzmi strasznie, ale dla prawnika to podstawowe rozróżnienie. Zawsze tak było, ale w czasach Imperium inne były kryteria. Inna też była definicja człowieka. • Ciekawe jest także znalezienie punktów zwrotnych, które "dzięki" zbrodni zmieniły bieg historii. • W dzisiejszych czasach fascynujemy się tym, że zamordowano 9% prezydentów USA. Ilu cesarzy zginęło w Rzymie? Jak wyglądała kultura polityczna w tamtych czasach? • Nie zabrakło oczywiście kryminalnych tragedii, które były (na owe czasy) trudne do wyjaśnienia. Dziś pomyślelibyśmy: CSI, wtedy do rozwikłania potrzebny był myślący, odpowiedzialny i bardzo odważny człowiek, który w dodatku miał odpowiednią pozycję społeczną. • Krótko mówiąc- jeśli ktoś jest zainteresowany historią i prawem- warto przeczytać.
-
Autorka obiektywnie przedstawia zalety i wady japońskiego systemu edukacji. Niektóre fakty w nim są dla nas śmieszne, niektóre niedopuszczalne, ale są to filary japońskiego szkolnictwa. Autorka po latach umie ocenić, co wpłynęło na jej syna pozytywnie, a co pozostawiło traumę. Podaje przyczyny i skutki pewnych cech japońskiej szkoły. • Pod koniec jest także porównanie japońskiej i amerykańskiej prywatnej szkoły średniej. To już dwa zupełnie inne światy. • Wszystko jest opisane w formie dziennika/ sprawozdania z kilku lat pobytu autorki (Japonki) wraz z adoptowanym synem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Podziwu godny jest spokój, z jakim opisuje ona swoje reakcje na niektóre sytuacje, konieczność dostosowania się przy jednoczesnych próbach zadbania o psychiczny dobrostan jej dziecka.
-
Kup sobie czekoladę, wino i usiądź wygodnie. Dużo nie przeczytasz naraz, nie warto, bo książka (poradnik) za szybko Ci się skończy. Dawkuj sobie po trochu, zostaw czas na przemyślenie tego, co przeczytałaś.
-
Nauka nie jest moralna. Motywy i skutki nie są "dobre" czy "złe". Dychotomiczny podział nie zawsze działa. Autor przedstawia najbardziej kontrowersyjnych naukowców, sprzeczności w postępowaniu i różnice między podejściem społeczeństwa do pewnych zjawisk kiedyś i dziś.