Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Lektura opowiada o pracy pań bibliotekarek. Oczywiście z przymrużeniem oka.Książka jest słodko-gorzka. Z jednej strony - ubaw po pachy - szczególnie podobały mi się wpisy z księgi skarg i zażaleń - czegóż to ludzie nie wymyślą?! - z drugiej - blaski i cienie (z przewagą tych drugich) pracy bibliotekarek i ich życia prywatnego... • Mimo niezbyt pochlebnych opinii niektórych czytelników mnie się podobała.
-
Powieść Matyldy Man to dosyć gorzka satyra na polską mentalność, która bywa zadziwiająco staroświecka, a nawet wręcz przestarzała w naszym nowoczesnym świecie. Autorka pod pozorami dowcipnej opowieści ukazuje obraz przygnębiający... Przedstawia życie samotnej kobiety tuż przed czterdziestką, której jedynym celem, spędzającym jej sen z powiek, jest znalezienie męża. Przecież wszyscy tego od niej oczekują, a wręcz wymagają! Bez swojej rodziny, męża, dzieci, Tośka czuje się głęboko nieszczęśliwa, bezwartościowa, skrzywdzona przez los...
-
Książka o pięknej i silnej ale jednocześnie nieszczęśliwej i niszczącej miłości i trudnym życiu pełnym wyrzeczeń dla Jednego Jedynego. Książka przedstawia relacje w związku sławnego pisarza i jego żony. Ich początkowo wielkie wzajemne zauroczenie, rodzącą się miłość, która umierała z roku na rok, a kończąc na rozstaniu i śmierci pisarza. Pod postaciami Alfreda i Dorothei, zwanej pieszczotliwie Dodo, Gibsonów kryją się Charles Dickens i jego żona Catherine. "Dziewczyna w błękitnej sukience" jest napisana bardzo przystępnym językiem i z każdą stroną wciąga coraz bardziej. Mimo niezbyt wesołego zakończenia bardzo mi się podobała, polecam.
-
Akcja książki dzieje się w XIX wiecznej Anglii i dzięki temu książka jest napisana w fajnej "klimatycznej" formie. Opisy miejsc, strojów i ówczesnych obyczajów w pełni oddają mentalność angielskiego społeczeństwa. Powieść ma wielu bohaterów choć głównymi bohaterkami są dwie panienki z jednej pensji i koleje ich zawiłych losów. Autor w sposób sarkastyczny i ironiczny przedstawia świat, który mimo upływu wielu lat wcale tak bardzo się nie zmienił a ludzkie ułomności pozostają takie same. Książkę czyta się miejscami dosyć ciężko z powodu zbyt długich opisów i wynurzeń narratora ale ogólnie polecam.