Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
[awatar]
Poznań PBP
Rodzaj: Biblioteki pedagogiczne
Telefon: +48 61 861 69 74
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
E-mail: biblioteka@pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6 7 8
  • [awatar]
    Poznań PBP
    Zaproponowany program może służyć nauczycielom i terapeutom w pracy z dziećmi z : niez­ineg­rowa­nymi­ odruchami (TOB, ATOS, STOS, Moro), zaburzeniami napięcia mięśniowego, koordynacji ruchowej i równowagi, zaburzeniami sensorycznymi, niep­rawi­dłow­ości­ami w interakcjach społecznych i ograniczoną aktywnością własną. W publikacji zaprezentowano cele programu, formy i metody pracy, sposób diagnozowania i oceny postępów dziecka oraz formy współpracy z rodzicami. Znajdują się tutaj również opracowania teoretyczne dotyczące fizjologii zmysłów i układów: przedsionkowego, dotykowego, prop­rice­ptyw­nego­, ruchowego, słuchowego, wzrokowego i limbicznego. W osobnym rozdziale opisano zaburzenia funkcjonowania poszczególnych układów i zmysłów. W ostatnim rozdziale zamieszczono propozycje zabaw, opracowanych zgodnie z założeniami teorii integracji sensorycznej (SI). Do programu dołączony został arkusz diagnostyczny pozwalający na dokonanie diagnozy postępów dziecka.
  • [awatar]
    Poznań PBP
    Autorami prac zawartych w publikacji są specjaliści z zakresu teorii i metodyki wychowania fizycznego. Ich celem było wykorzystanie wiedzy teoretycznej w skutecznych działaniach szkół w obliczu rozwojowo-zdrowotnych potrzeb uczniów wychowywanych w świecie konsumpcyjnym. Wprowadzona w 2009 roku nowa podstawa programowa bierze bowiem pod uwagę konieczność propagowania zdrowej aktywności fizycznej oraz kontaktu z naturą. W publikacji przedstawiono zarówno teoretyczne założenia prozdrowotnego wychowania fizycznego, jak i propozycje praktycznych działań w tym kierunku. • Omówiono m. in.: oczekiwania różnych środowisk wobec nowych założeń organizacyjno- prawnych oraz zadania szkoły i nauczyciela z nich wynikające; pozycję wychowania fizycznego w życiu współczesnej szkoły; znaczenie sportu w przygotowaniu ucznia do dorosłego życia oraz miejsce ucznia w szkolnej edukacji ukierunkowanej na zdrowie. Wskazano potrzebę pedagogizacji środowiska szkolnego w tym kierunku. Zanalizowano związek samooceny, wyglądu ciała z procesem wychowania do aktywności fizycznej uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowano także ciekawe wyniki badań dotyczących postrzegania nauczycieli wychowania fizycznego w gronie pedagogicznym, jakości ich kształcenia oraz uczniowskich oczekiwań wobec nich. Ponadto zademonstrowano propozycje autorskich rozwiązań w opracowaniu planu procesu wychowania fizycznego z uwzględnieniem nowej podstawy programowej dla dziewcząt z klasy I gimnazjum oraz dla uczniów klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej. • Na początku długotrwałego i złożonego procesu wdrażania nowych założeń prawnych potrzebne są takie publikacje. Powinien wziąć ją do ręki każdy, kto ma wpływ na wychowanie fizyczne uczniów. • opracowała : • Joanna Bednarek • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
Ostatnio ocenione
  • Traktat o łuskaniu fasoli
    Myśliwski, Wiesław
jankowiak.ms.pl
liess
milena20053
milidyb
Piła PBP
bstryczniewicz
iwona.szofer
weronikamansfeld
przemek604214222
AniaNaTo
elzbieta.milowska
natalkakedzia
oliwia1899
paulina1724
natalia-konieczka
monikawisniewska1988
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo