Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminne Centrum Kultury Gminna Biblioteka w Poniecu
[awatar]
Poniec GCK
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 65 57 31 159
Województwo: wielkopolskie
Powiat: gostyński
Adres: ul. Krobska 45a
64-125 Poniec
E-mail: biblioteka@gck.poniec.eu

Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 18:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 18:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota 8:00 - 13:00

W budynku przy ul. Krobskiej 45a znajduje się Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddział dla Dorosłych. Jeżeli ktoś chce przeczytać ciekawą książkę, pogłębić wiedzę, poczytać prasę lub uzupełnić wykształcenie albo też szuka ciekawych informacji o naszym regionie, to serdecznie zapraszamy.

      Gminne Centrum Kultury Gminna Biblioteka  w Poniecu oferuje: wypożyczanie książek, czasopism i regionaliów oraz korzystanie z czytelni książek i czasopism, materiałów informacyjnych, bezpłatny dostęp do internetu na pięciu stanowiskach komputerowych oraz udostępnianie zebranych w księgozbiorze podręcznym encyklopedii, słowników i informatorów; pomoc w: odnalezieniu książek na interesujący Cię temat, w gromadzeniu materiałów do prac i referatów.

      W 1947r. swoją pracę zaczęła Miejska Biblioteka Publiczna, która mieściła się w Urzędzie Miasta i Gminy. Funkcjonowała też gromadzka Biblioteka Publiczna, która mieściła się przy ul. Pocztowej 1. W 1965 roku została powołana Filia Biblioteczna w Żytowiecku. W 1973r połączono Miejską Bibliotekę Publiczną i Gromadzką Bibliotekę w Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Poniec ,która mieściła się w budynku przy ul. Krobskiej 44a. Po połączeniu bibliotek zostało utworzonych 13 punktów bibliotecznych na wioskach: Dzięczyna, Drzewce, Janiszewo, Sarbinowo, Szurkowo, Rokosowo, Łęka Wielka i Łęka Mała, Śmiłowo, Miechcin, Czarkowo, Zawada, Bogdanki. Jednakże w końcówce lat 80 i 90 punkty te były sukcesywnie likwidowane z powodu kryzysu finansowego w kulturze. W dniu 01 września 1979r. oddano do użytku nowy budynek Biblioteki Publicznej miasta i gminy Poniec przy ul. Krobskiej 45a. Przez 35 lat od 1960 do 1995 roku biblioteką kierowała pani Irena Twarda. W 1991 roku władzę miasta nadały bibliotece nazwę im. Konstytucji 3 maja. W 2000 roku Biblioteka została włączona w struktury Gminnego Centrum Kultury.
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    Poniec GCK
    Może to nie jest książka wydokich lotów ale bawiłam się nią wyśmienicie. Co to za książka – „Koniec świata” Izabelli Frączyk. Opowiada perypetie Marylki, singielki tuż przed trzydziestką. Pracuje w agencji reklamowej, właśnie kupiła wymarzony dom, opiekuje się bratankiem, bo jego ojciec a brat Marylki uległ wypadkowi i jest w szpitalu i – jak większość kobiet – marzy o miłości. Ale wpada jej w oko współpracownik Marcel. Spędza z nim weekend w Sopocie. Później dowiaduje się o zakładzie, rzuca pracę i przenosi się do Szwajcarii aby tam pracować w firmie pana Krzysztofa. Na początku niemile zaskoczona, później przekonuje się do pracodawcy. Musi jednak wybrać – czy wrócić do Marcela, czy wiązać swoją przyszłość z Krzysztofem. W dodatku los szykuje dla niej jeszcze jedną niespodzankę. Bardzo zabawna, wzruszająca, miła lekturka dla wszystkich, którzy chcą się odstresować. Polecam.
  • [awatar]
    Poniec GCK
    Biografia Maryi napisana przez Nowakowskiego zawiera w sobie ogromną wiedzę na temat dziejów Matki Boskiej. Nie jestem w stanie nawet sobie wyobrazić jak tytaniczną pracę musiał podjąć autor, by tak przystępnie i z wielką pasją odtworzyć nam jej dzieje. Jestem pod ogromnym wrażeniem tak życia Maryi jak i opowiedzenia o nim. Czuję się jej bliżej, wierzę mocniej, wiem więcej.
  • [awatar]
    Poniec GCK
    Jestem fanem tematyki wojennej. Książka doskonale dopełnia film, świetnie oddaje klimat Warszawy w czasie II Wojny Światowej. Bohaterzy przedstawieni bez sztucznego idealizmu co sprawia, że są bardziej autentyczni. Polecam
  • [awatar]
    Poniec GCK
    Nie do końca przekonał mnie motyw opowiadania wielu, pięknie splecionych historii przez głównego bohatera Jannisa, niby przypadkowej dziewczynie. (Dziewczyna szuka ojca, on jest "nominowany".) Dla mnie to jakoś mocno naciągane... ale już to co jej opowiada, jakie historie i wybory towarzyszą jego życiu i życiu najbliższych jest naprawdę fascynujące. Układanka (bo nią w końcu jest mozaika) rozsypuje się i układa zaskakująco w finale.
  • [awatar]
    Poniec GCK
    Po prostu brak mi słów , jestem wstrząśnięta...polecam , książka zapada na długo w pamięci, ktoś z recenzentów napisał,że wojna jest tłem dla miłości w tej książce, moim zdaniem to miłość jest tłem dla wojny, bez tego wątku tylko siąść i płakać nad losem ludzi, którzy zginęli lub oglądali te straszne rzeczy ,które miały miejsce w tamtych czasach. Uważam ,że jest to lektura obowiązkowa dla Polaków, żeby nie zapomnieli...wspaniały debiut autora , niech Pan pisze Panie Adrianie
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
16
  • Żołnierze wyklęci T.2
    Koprowski, Marek A.
  • Czarne dni małej Sally
    East, Sally
  • Nieme wołanie
    Duckett, Paul
  • Kiedy tata powraca
    Maguire, Toni
  • Tylko nie mów mamie
    Maguire, Toni
  • Krzyk o ratunek
    Watson, Casey
slawomir2
halinakurzawska123
MichalinaAn
agnieszka.baksalary
a.lisiecka62
p-stachowiak
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo