• Nie ukrywam, że tej książki byłam bardzo ciekawa. Trochę przez wzgląd na sympatię do samej autorki. Trochę ze względu mojego, pozytywnego odbioru pierwszego dzieła Michaliny. Trochę też dlatego, że przemawia do mnie jej sposób pisania, użyte metafory, porównania i przede wszystkim humor - prawdziwy, niewymuszony, niekiedy będącym śmiechem przez łzy. • 🐥 • Mimo, że o książce tej przeczytacie, że nie jest poradnikiem i nie przysłuży się do poszerzenia Waszej wiedzy w dziedzinie macierzyństwa (czy rodzicielstwa w ogóle), to jednak niesie ze sobą wiele prawdy. Prawdy o tym, że mały człowiek, wydana przez nas na świat maleńka tabula rasa, nie jest naznaczony od samego początku przekonaniami, uprzedzeniami czy ocenami otaczającego go świata. Jako mała, rozwijająca się komórka społeczna chłonie środowisko, w którym przebywa z całym swym dobrostanem, z wszelkimi zaletami i wadami. Z podobieństwami i różnicami - tylko w odróżnieniu od dorosłych, dziecko nie dzieli ich na poszczególne kategorie.Nie hierarchizuje, szufladkuje czy oddziela. Przyjmuje takim, jakimi są - i tego uczy nas Krysia, przedstawiana przez swoją mamę. • 🐥 • Miśka niejednokrotnie komunikowała, że nie umie w macierzyństwo. Ja osobiście mam wrażenie, że każda matka znajdzie moment kiedy przyzna rację temu sformułowaniu. Podczas lektury tej książki zastanawiałam się nad własnym macierzyństwem. Nad momentami kiedy mnie ono pokonywało, kiedy chciałam wysiąść z tego rodzicielskiego pociągu i podążyć w zupełnie przeciwnym kierunku. Nad chwilami kiedy okazywało się, że przez uczestnictwo w życiowym maratonie, z elementami sprintu, znów zaskoczyła mnie pozycja z listy zadań. Ale też nad tymi, kiedy zdawałam sobie sprawę jak wiele uczą mnie własne dzieci i jak ogromny przekaz ma ich, nieskrępowane uprzedzeniami zachowanie. • 🐥 • W świecie gdzie królują podziały, kłótnie i uprzedzenia potrzebujemy aby być jak Krysia, a krysizm powinien stać się zjawiskiem powszechnym.
    +2 wyrafinowana
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo