• Bardzo dobrze się czytało, niestety dla mnie zabrakło zakończenia. Co dalej się stało z Leśniczym i jego synkiem? Autorce zabrakło pomysłu na lepsze zakończenie albo chciała promować macierzyństwo bez ojca?
  • "Leśniczówka Wszebory" to wspaniała powieść, którą czyta się z wielką przyjemnością. Pozwala poczuć się tak swojsko i oderwać się od codzienności. W powieści mamy wszystko: obraz polskiej wsi, legendy słowiańskie, wątek kryminalny, odrobinę romansu, magiczny i sielski klimat, a do tego nietuzinkowe postacie i wciągającą fabułę. Bardzo mi się to wszystko podobało. Autorka pokazała piękno natury, jej majestat i niep­owta­rzal­ność­, zwróciła też uwagę na nadmierną wycinkę drzew, zani­eczy­szcz­enie­ środowiska czy kłusownictwo. Zakończenie jest świetne, aż prosi się o kontynuację.🥰 Gorąco polecam przeczytać.💖
  • Bardzo dobra książka. Czytając ją, dosłownie, przenosiłam się w miejsca gdzie byli bohaterowie, czułam to, co czuli.
  • Próżno szukać Wszeborowskiego Parku Narodowego na mapie i w podręcznikach do geografii (ja przez moment przestraszyłam się, że mam bardzo poważne luki w edukacji). A jednak autorka stworzyła tak wiarygodny świat, z detalami tak znajomymi i swojskimi, że aż trudno się powstrzymać od wygooglowania najbliższego połączenia PKS do Wszeborowa. W książce Ola, rodowita Krakowianka, niespodziewanie traci pracę i po miesiącach nies­atys­fakc­jonu­jących posadek i nieustannego przeglądania ogłoszeń o pracę, trafia na nietypową, ambitną ofertę zredagowania przewodnika turystycznego po Puszczy Wszeborowskiej. Zostawia więc miejski zgiełk i na kilka miesięcy przenosi się do małej leśniczówki pośrodku puszczy. Spodziewałam się czegoś w stylu i atmosferze cudownej powieści Krystyny Siesickiej Ludzie jak wiatry, lecz niestety, nic takiego nie znalazłam. Tym niemniej, Leśniczówka Wszebory jest opowiastką intrygującą i zaskakującą. Znajdujemy tu czarowne opisy natury w jesiennej szacie, oryginalne postaci, wiarygodne tło społeczne, niespodziewany wątek kryminalny a na dokładkę, szczyptę mitów i legend słowiańskich – wszystko to razem tworzy całkiem pożywne czytadełko.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo