• Olga to polska miliarderka, wie co robić by zarobić. Ma również dobrą sieć kontaktów, Roberta w Szwajcarii a panią minister finansów - Bielską. Jej największym oczkiem w głowie jest nastoletnia córka Dominika. Olga jest przed otwarciem największej i nowoczesnej galerii w Polsce. Eden ma mieć kina z łóżkami, salę koncertową i wiele innych atrakcji jakich dotąd nie miały galerie handlowe. Z dnia na dzień wybucha epidemia a w Polsce zostaje wprowadzony stan wojenny. • Dominika zostaje porwana a porywacz żąda 10 milionów złotych. Gdyby nie lockdown Olga takie pieniądze mogłaby zdobyć bez problemu - wystarczyło by iść do banku. • Robert - kierowca Dominiki. Gdy nastolatka zostaje porwana na jego "służbie" on wraz z Olgą robi wszystko by ją uratować. Robert ma dużo potrzebnych znajomości, Olgę wprowadza w świat mafii i gangów. • Jedno jest pewne - porywacze są znęcać się nad Dominiką aż do jej śmierci. • Czy Olga poradzi sobie w tym świecie? • Kim jest Robert? • Kto stoi za porwaniem? • Czy zdążą ją uratować? • W książce jest dużo krwi, zabójstw jednak mi to nie przeszkadza. W takim momencie jak lockdown może zdarzyć się wszystko. Ludzie umierają na ulicach (wirus jest śmiertelny: pojawiają się drgawki, zmęczenie a następnie z uszu, nosa i oczu wypływa krew), są zamieszki, manifestacje, mafie walczą ze sobą. Policja i wojsko są na drogach, gdy ktoś się przeciwstawia mogą bezkarnie używać broni. • Postacie w książce: Olga, Robert i Dominika są silne i się nie poddają. • Lockdown to książk, którą trzeba przeczytać. • Tutaj nie ma nudy! • Akcja rozgrywa się w ciągu 3 dni. Tutaj nie ma o koronawirusie, tutaj jest porwanie z wirusem w tle. Książka jest napisana świetnie a okładka przyciąga wzrok. • Ja czytając tą książkę nie raz miałam dreszcze ale wiedziałam, że muszę ją skończyć i dowiedzieć się jakie będzie zakończenie.
  • Fabuła osadzona w czasach największej pandemii w historii. Gdy córka głównej bohaterki, pani bizneswoman zostaje porwana, w Polsce zaczyna obowiązywać lockdown a co za tym idzie, wszelkie instytucje przestają działać. Bohaterka musi poradzić sobie innymi sposobami aby pozyskać fundusze na okup oraz bez udziału policji (która musi zajmować się zapewnieniem porządku w mieście) jak najszybciej odnaleźć porwaną. Akcja toczy się w Warszawie, ciągle trzyma w napięciu i do ostatniej strony zapiera dech w piersiach. Jednocześnie pozwala wyzwolić uczucia żalu, empatii i współczucia. Książka ciekawa jednak na jeden wieczór bo nie sposób oderwać się od lektury. Lekki thriller. Polecam każdemu, kto chce poznać miasto stołeczne od trochę innej strony.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo