• Świetna książka która w jednej chwili przenosi czytelnika do słonecznej Grecji tym bardziej że zawiera sporo zdjęć tego pięknego kraju. Czyta się dosłownie jednym tchem, zdecydowanie polecam.
  • Cudna, cudna...To nie jest powieść z głównym wątkiem czy konkretną fabułą, to coś jakby przewodnik - pamiętnik z greckim duchem. Siga, siga... tak się czyta tę książkę. Bardzo polecam.
  • ictoria Hislop - POCZTÓWKI Z GRECJI • Nudne życie konsultantki telefonicznej pewnego dnia urozmaica pocztówka z Grecji, której adresatem jest najprawdopodobniej poprzedni lokator mieszkania obecnie zajmowanego przez bohaterkę. Pocztówki zaczynają przychodzić dość systematycznie, odnaleźć adresata trudno i zwrócić ich też nie ma komu, bo nadawcą jest tajemniczy A. bez adresu zwrotnego. • Kolorowe fotki zaczynają więc ubarwiać ponure ściany sutereny Ellie i jednocześnie pomagają w podjęciu decyzji - "jadę do Grecji"!. Ostatnią przesyłką, którą otrzymuje, tuż przed wyjazdem, jest duża koperta z zawartością, którą otwiera Ellie dopiero w czasie lotu. • I znajduje niebieski brulion, który jest pamiętnikiem, a raczej dziennikiem wędrówki po Grecji, owego tajemniczego A. • Od tego momentu zmienia się kompozycja utworu. • Już nie tylko śledzimy losy bohaterki, która zaczyna pozostawać w cieniu, ale na plan pierwszy wysuwa się Anthony, a właściwie GRECJA widziana jego oczyma. Grecja barwna, smaczna i historyczna. Wędrujemy miasteczkami, w których zatrzymał się czas, doznajemy tradycyjnej greckiej gościnności, oglądamy krajobrazy Arkadii, pustelnicze monastyry, ale też mimochodem dowiadujemy się o greckim kryzysie gospodarczym. • Ten trochę przewodnik, trochę pamiętnik wzbogacony jest starymi fotografiami i pocztówkami z miejsc aktualnie odwiedzanych przez autora pamiętnika. • Barwy tej powieści nadają wplecione, pomiędzy strony pamiętnika , oddzielne opowieści odwołujące się do zwyczajów Greków, legend, przesądów, zainteresowań. Tych opowieści jest 15. Niektóre z nich są wręcz nierealne np. "Miesiąc miodowy", inne zaś przezabawne, jak historia nagłej pobożności męskiej populacji w jednym z kościołów - "Nie wódź nas na pokuszenie". • Ta trójdzielna kompozycja nie pozwala być powieści, li tylko dziennikiem z podróży lub jak kto woli przewodnikiem turystycznym, ale jest też to podróż w głąb siebie. • Autor pamiętnika leczy swe złamane serce, Ellie - szara myszka czeka na tego jedynego, który odmieni jej życie. • Czy odnaleziony na przesyłce adres doprowadzi do spotkania bohaterów? • Polecam tę piękną, turystyczno - krajoznawczą opowieść o współczesnej i historycznej Grecji.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo