• Heraklit z Efezu powiedział kiedyś, że wszystko płynie i nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. To pierwsze co przychodzi mi na myśl po lekturze tej książki. W przypadku bohaterów, Lindy i Olivera, których mamy okazję poznać w powieści "Tysiąc dni bez ciebie", to powiedzenie wpasowuje się wręcz idealnie. • Pozornie lekka, miła i przyjemna historia o miłości, ale czy aby na pewno? Autorka w tej historii nie bała się podejmować drastycznych decyzji, które w zdecydowany sposób zmieniają życie kreowanych postaci. Linda i Oliver, kochające się małżeństwo, znające swoje granice i blokady. Oliver to twardo stąpający, bezwzględny mężczyzna. Ma zasady, których nic, ani nikt nie jest w stanie zmienić. Jego upór i ciężki charakter spowodował, że małżeństwo z Lindą dobiegło końca. Kiedy przestraszona Linda wyznaje mężowi, że jest w ciąży, ten podejmuje najgorszą w swoim życiu decyzję, że rozstanie to najlepsze wyjście z tej sytuacji. W tym punkcie muszę zaznaczyć, że brakowało mi jakiegoś dokładniejszego podejścia psychologicznego do tego tematu. Jedna rozmowa i cyk, papiery rozwodowe na stole. Troszkę za szybko, mało szczegółów, które mogłyby czytelnika mocniej wprowadzić w to co czuje Oliver, bo to on w tym momencie jest punktem zapalnym. Mężczyzna uważa, że kobieta zrobiła to specjalnie, chociaż doskonale zdawała sobie sprawę, że ostatnim o czym marzy jej mąż to bycie ojcem. Kiedy życie sypie się na każdej możliwej płaszczyźnie, człowiek jest przygnieciony ogromem emocji, od bólu, gniewu, po żal i desperację, jednak jak to mówią... Czas leczy rany, jednak w przypadku naszych bohaterów te wszystkie bolączki zostaną odsłonięte przez dziadka Olivera. Starszy, schorowany mężczyzna widzi coś więcej, dlatego też ma zupełnie inny plan względem wnuka. W swojej ostatniej woli określa pewne warunki, które byli małżonkowie będą musieli spełnić. To właśnie dzięki Henry'emu zobaczymy jak tlące się żale, niewyjaśnione sytuacje, prywatne demony wychodzą na jaw i chcą opanować dusze naszych bohaterów. Czy ta miłość, skaleczona tak mocno ma prawo się odrodzić? Czy podejmując rękawicę rzuconą przez Henry'ego Linda uchroni swoje już poturbowane serce? Tego, i wiele więcej dowiecie się po przeczytaniu książki "Tysiąc dni bez ciebie". Książka ta jest idealna dla każdego z Was, kto lubi dość skomplikowane relacje międzyludzkie oraz motywy love-hate w książkach. • Losy Lindy i Olivera to idealny przykład na to, że pomimo rozstania, wielkiego żalu względem drugiej osoby, zawsze trzeba wierzyć, że krocząc ponownie w kierunku tej samej rzeki, z której dopiero się wyszło, woda, która napłynęła, naniosła już zupełnie inne fale, być może zadziała kojąco, łagodząc zszargane nerwy, a być może podetnie nas z nóg.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo