• To ostatnia część z serii o prokuratorze Szackim, a szkoda. Niewątpliwie jest najlepiej napisanym ze wszystkich trzech kryminałów z Teodorem w roli głównej. Czyta się go z zapartym tchem na dodatek w oka mgnieniu. Niezwykle ciekawa intryga i równie zaskakujące czytelnika zakończenie. Świetnie, że nie kończy się happy endem, o ile w książkach tego typu można by to tak ująć. Tym razem akcja powieści rozgrywa się w Olsztynie, gdzie prokurator odnajduje w podziemiach rzekomo szkielet starego Niemca. Jednak dzięki bystrym pracownikom z prosektorium szybko okazuje się, że prawda jest całkowicie inna... Jak się okazuje kości ze szkieletu należą do pięciu różnych ofiar nie koniecznie tej samej płci. Akcja przybiera zawrotne tempo w efekcie czego uprowadzona zostaje również córka Szackiego, Helena. Wówczas GNIEW prokuratora osiąga apogeum... • Cóż to kolejny świetnie napisany kryminał na polskim rynku. Nic dodać, nic ująć. Gorąco polecam ;)
    +4 trafna
  • Naprawdę dobra. Autor w każdej z części trylogii porusz inny, społeczny problem. Pierwsza część to cienie przeszłości, w drugiej antysemityzm, a tutaj jeden z poważniejszych, ale nie poważnie traktowany problem jakim jest przemoc domowa. Jak zwykle dobrze napisana, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Właśnie ten zaskakujacy koniec utrzymuje mnie w przekonaniu, że to nie będzie koniec przygód Szackiego.
    +2 pouczająca
  • Książka rewelacyjna. Miłoszewski nie zawodzi i zaskakuje do samego końca. Warto przeczytać
    +2 trafna
  • Ostatnia część serii to „Gniew”. W jednej z olsztyńskich kamienic zostają odnalezione szczątki ludzkie sprzed wielu lat. Sprawa na pozór wyglądająca na związaną z wojennymi mordami przeradza się w osobistą krucjatę Teodora. Uwikłany z intrygę prokurator zaczyna dostrzegać w niej coraz więcej znaków skierowanych bezpośrednio do niego. Czy to naprawdę ostatnia sprawa w karierze Szackiego? 7/10
  • Teodor Szacki dokonuje wyboru pomiędzy dwoma stanami (jak się okazuje różnymi) - byciem zdystansowanym, cenionym, chłodnym, szanowanym prokuratorem, a "byciem po prostu człowiekiem". Autor jest mistrzem psychologii kryminalnej...chyba w Polsce największym. • Dla mnie dodatkowym walorem jest tzw. męskie spojrzenie na problemy. Pojawia się pytanie, na które jeszcze sobie nie odpowiedziałam: czy jak Szacki byłby kobietą, to czy musiałby dokonywać aż tak krańcowego wyboru? Czy do bezkompromisowości zdolni są tylko mężczyźni? Pewnie nie... chociaż.
  • Na pewno zaskakująca fabuła. Opisy morderstw jak dla mnie zbyt szczegółowe - niektóre obrzydliwe. Może to kwestia długiej przerwy od kryminałów? Pozycja bądź co bądź wciągająca. Daje 7/10
  • ale o co chodzi z tym zakończeniem? :)
  • Inteligentna, zaskakująca, ciekawa, napisana prostym zrozumiałym językiem. Kryminał z elementami humorystycznymi. Główny bohater ma do siebie dystans. • Dla czytelników z Olsztyna spojrzenie na miasto z innej perspektywy, dla mnie dotąd nieznanej, aczkolwiek wydaje mi się trafnej.
  • Doskonale napisana sensacja. Czyta się jednym tchem do końca. Szkoda, że to ostatnia część. Mam nadzieję, że będą następne.
  • Miłoszewski w wybornej formie. Niebanalna intryga, wiel­opła­szcz­yzno­we tło społeczne i konstrukcja głównego bohatera jako wisienka na torcie. Czyta się jednym tchem.
  • Najlepsza część serii o Szackim. Miłoszewski trzyma do końca w napięciu, z wyśrubowaną intrygą i perypetiami, które dają niezłe zwroty akcji. Szkoda tylko, że to koniec cyklu.
  • Nietrudno, sięgnąwszy po „Gniew”, być idealnym czytelnikiem. To powieść wspaniale napisana, mądra i poruszająca. • Doskonale się tę książkę czyta. Sięgnęłam po nią jako po trzecią, czyli ostatnią, z serii kryminałów Zygmunta Miłoszewskiego, więc ciekawa byłam dalszych losów głównego bohatera. Znałam już także swobodny, gawędziarski styl pisania autora, który mi bardzo odpowiadał. Ucieszyłam się, że autor również i w tej części swej trylogii nie zrezygnował z interesującego zabiegu kompozycyjnego, jakim jest opatrywanie kolejnych dni, w których toczy się akcja, rzetelnymi kronikarskimi informacjami polityczno-społeczno-obyczajowymi (łącznie z notką o pogodzie) danego dnia. Informacjami, którymi wtedy żyły świat, kraj, miasta, a które dzisiaj stały się już tylko suchymi faktami historycznymi, wartymi zresztą przypomnienia. Zarówno „Uwikłanie” (część pierwsza trylogii z 2007 roku), jak i „Ziarno prawdy” (część druga przygód przystojnego prokuratora ukazała się w 2011 roku) obok zagadki kryminalnej poruszały sprawy ważne dla współczesnego czytelnika (szczególnie polskiego), miałam więc nadzieję, że również i w „Gniewie” (powieści najnowszej z 2014 roku) znajdzie się miejsce na sprawy ważkie i warte przemyślenia. I nie zawiodłam się. ... • Całą recenzję autorstwa Gabrieli Kansik z oleskiego Dyskusyjnego Klubu Książki można przeczytać tutaj: [Link] (wp.me/p2qabO-18M)
  • Świetna. Polecam!
    -1 nieprzydatna
  • Przemoc domowa jest przerażająca,dzieje się w czterech ścianach i nie ma świadków,a często ofiara uważa,że jest winna temu co się dzieje,a prawo i niebieska karta nie chronią jej dostatecznie.Smieszyły mnie opisy olsztyńskich realiów,różowe polbruki,zielona fala,betonman,lotnisko,lokalna prasa i radio
    -1 nieprzydatna
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo