• Graham Masterton lubi szokować i bawić – to wiadomo nie od dziś. O ile w powieści „Wirus” mieliśmy do czynienia z… nawiedzonymi ubraniami i można było momentami szeroko się uśmiechnąć na szalone pomysły autora, o tyle w drugiej części tego cyklu – „Dzieciach zapomnianych przez Boga” – nie ma już ani krzty humoru; tym razem znani nam bohaterowie muszą bowiem stawić czoła zdeformowanym płodom, które, nie wiadomo jak, trafiają do łon matek, które popełniły aborcje. Mamy tu do czynienia z zagadką stricte kryminalną, ale jest ona podlana – oczywiście – nadnaturalnym sosem spod znaku gore. Oznacza to, że Masterton nie szczędzi czytelnikom brutalnych i natu­rali­styc­znyc­h scen. Jak się domyślacie, za wszystkim stoi siła nieczysta. Czy da się jednak ją powstrzymać? Zakończenia nie zdradzimy, ale z pewnością będzie saty­sfak­cjon­ując­e. Podobnie zresztą jak cała książka, która jest kolejnym horrorem klasy B, w jakich Masterton się specjalizuje. Jeśli lubicie tego typu literaturę, to „Dzieci zapomniane przez Boga” Was nie rozczarują.
  • Lekki niedosyt. Przeciągana do końca a później biegiem do zakończenia. • Masterton to mój ulubieniec, ale nie dam 5* :(
  • Horror to nie moja bajka, ale pogratulować wyobraźni. Należałoby zalecić lekturę niektórym naszym prawodawcom...
  • Masterton w całej okazałości. Zawsze się zastanawiam skąd w nim tyle pasji i taka wyobraźnia do opisywania bestialskich morderstw. Ta książka to thiller psychologiczny. Cięko się czyta o ułomnościach nienarodzonych dzieci, choć jakby to temat na czasie. Warto przeczytać choćby po to, by przybliżyć problem wrodzonych wad płodów, a który trudno jest sobie wyobrazić, gdy nas nie dotyczy. Opisy jak zwykle wstrząsające, ale przecież sięgając po książki pana M. nie można się spodziewać delikatności.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo