• To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Magdaleny i zapewniam Was że nie ostatnie, z niec­ierp­liwo­ścią­ czekam na dalsze losy Majki w "Sezonie na cuda". Dzięki tej lekturze miałam okazję spędzić fantastyczny weekend w Uroczysku. To pozycja łatwa, lekka i przyjemna na wakacyjne, letnie popołudnie. • W książce poznajemy Maję - kobietę, której świat w jednej chwili legł w gruzach. Mąż oświadcza, że chce rozwodu, wizja komornika jest bliska a do tego ma do wychowania zbuntowaną piętnastolatkę. W tej sytuacji można zrobić dwie rzeczy, albo pogrążyć się w rozpaczy i użalać nad swoim losem, albo wziąć się w garść i zacząć od nowa. Majka wybiera drugą opcję i wyjeżdża do Malowniczego, do domu odziedziczonego po ciotce. Tam postanawia przez kilka tygodni nabrać dystansu do ostatnich wydarzeń, jednak u podnóża Sudetów znajduje swoje miejsce na ziemi. Poznaje tu wspaniałe przyjaciółki i przystojnego weterynarza Czarka. Postanawia zawalczyć o siebie i swoje marzenia oraz pokazać wszystkim, że da sobie radę. • W Malowniczym znajduje pracę jako nauczycielka, w domu postanawia zrobić agroturystykę, a nawet zatroszczyć się o przydomową pasiekę. Pochłonięta nowym życiem i wyzwaniami wcale nie tęskni i nie rozpacza za swoim małżeństwem, a nawet można by rzec, że to właśnie teraz rozkwita. • Perypetie Majki pełne są zabawnych historii, jak choćby ta z panem Miodkiem czy Bigosem, ale o tym musicie przeczytać już sami • Z całą pewnością to książka, przy której nie raz uśmiech zagości na waszych twarzach nawet w pochmurny dzień. • Dla mnie to wspaniała książka, która pokazuje iż pomimo spotykających nas w życiu porażek to tylko od nas zależy co z nimi zrobimy,. Może to właśnie ta porażka okaże się dla nas początkiem sukcesu?
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo