• Zast­anaw­iali­ście­ się czasem, gdzie podziewają się rzeczy bezpowrotnie zagubione? Dokąd trafiają niektórzy ludzie, którzy zniknęli bez śladu? • Jest takie miejsce : Miasto. Zwijcie je jak chcecie. W tej powieści rzecz dzieje się w Olsztynie ( i w jego mrocznym bliźniaku ) , ale pewnie każde miasto i miasteczko, każda wieś – sielankowa czy zabita dechami – ma swój odpowiednik po drugiej stronie cienia. Rości sobie takie Miasto prawa do wszystkiego, o czym normalni ludzie zapomnieli i pochłania tych, którzy zasługują na zniknięcie. Ci, którzy się doń dostają, nigdy już nie powrócą do dawnego życia. Stają się więźniami, a Miasto strzeże swoich granic za pośrednictwem bezlitosnych i żądnych krwi sług. • Proroctwo mówi, że kiedyś trafi tam ktoś, czyimi krokami kieruje bezgraniczna miłość. I kto może uwolnić wszystkich skazanych na wieczność w cieniu. • Grupa buntowników wie, kim jest człowiek, na którego nadejście wszyscy czekają. Trzeba go tylko ściągnąć do Miasta i przekonać do współpracy. Najmocniejszy z ich argumentów ma na imię Magda. A Aleks Bejnar zrobi wszystko, by odzyskać swoją ukochaną, zaginioną przed rokiem żonę... • Moje wrażenia z lektury „Po drugiej stronie cienia”? Opowieść skojarzyła mi się od razu z „Nigdziebądź” Gaimana. Czytaliście? Niezależnie od odpowiedzi, zapraszam : poznajcie powieść Piotra Sendera. Wciągnęła mnie ta historia. Wciągnęła do tego stopnia, że zamknęłam się w pokoju na całe popołudnie, żeby nikt mi nie przeszkadzał w podróży z Aleksem i jego specyficznymi kompanami. Intryga może nie najwyższych lotów, bo łatwa do przejrzenia, ale wcale nie umniejsza walorów książki, którą po prostu chce się czytać. Zakończenie – budzi apetyt na więcej. Ciąg dalszy ma ponoć nastąpić. Mam nadzieję, że już niebawem…
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo