• Czym jest bezgraniczna miłość i nieustanna walka z losem o dobro dziecka? Czym jest brawura i granicząca z szaleństwem odwaga? Co jesteśmy w stanie zrobić, poświecić w trosce o lepsze życie – swoje, a przede wszystkim – dziecka? „Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu”, książka Ruperta Isaacsona to niezwykle wzruszająca, ale też napawająca optymizmem i siłą odpowiedź na te pytania. „Opowieść ojca” to prawdziwa historia o sile miłości. To autentyczny opis rozpaczliwej walki o życie i zdrowie dziecka. To również brak zgody na chorobę, która nagle wdarła się w życie dwójki młodych, szczęśliwych, podbijających świat i pragnących przygód ludzi. • Kiedy kilkuletni Rowan zaczął przejawiać zachowania autystyczne, jego ojciec Rupert (dziennikarz i autor książek podróżniczych) szukając cudownego lekarstwa, zauważa, że dziecko ma niezwykły kontakt ze zwierzętami. Stawia więc wszystko na jedną kartę. Podejmuje nierówną walkę z życiem i próbuje odmienić niesprawiedliwy los. Postanawia wyruszyć z synem w podróż do krainy dzikiej przyrody i szamanów – Mongolii.
  • Polecam. Przejmująca i wciągająca opowieść o walce ojca z chorobą syna. To wyjątkowa książka, także z tego względu, że rzadko spotyka się opowieści ojców. A ten ojciec jest tu wspaniały.
  • "Opowieść ojca : przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu" autorstwa amerykańskiego dziennikarza i podróżnika Ruperta Isaacsona to historia jego rodziny i ich walki o zdrowie syna. Relacja prawdziwa, chociaż czasami czyta się ją jak baśń. Opowieść o sile miłości rodzicielskiej, która pozwala przekraczać wszelkie granice - zarówno fizyczne, jak i te tkwiące w naszych głowach. Magiczna podróż na krańce świata w poszukiwaniu cudu wzrusza do łez. Nikogo nie pozostawi obojętnym i na długo zostanie w waszej pamięci. Przeczytajcie koniecznie! • Książka dostępna w filiach 6, 9, 16 i 19. am
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo