• Ta refleksyjna, nowa powieść autorki, to lektura na jeden dłuższy wieczór. Jest to historia 40 - latki, szczęśliwej małżonki, spełniającej się w zawodzie nauczycielki języka polskiego, oddanej przyjaciółki Ali i Anki, starającej się od wielu lat o dziecko. Ale brak macierzyństwa nie jest dramatem jej życia. • Na wieść, że ukochany / w sensie też dosłownym - miała z nim romans w czasie studiów/ profesor Krzysztof jest umierający, wraz z grupą kolegów ze studiów postanawia go odwiedzić. I wtedy dowiaduje się przerażającej prawdy o przyczynie jego śmierci. Życie Małgorzaty runęło. • Od tego momentu zmienia się też fabula powieści. Początkowo lekka , czasem nawet zabawna, zwłaszcza w wątkach szkoły i Anki, zagęszcza się, staje się pełna problemów i lekkiego przerażenia. • Jak z popełnionego przed laty błędu / była już mężatką i przypadkowo na konkursie literackim w Sandomierzu spotyka Krzysztofa/ wybrnie Małgorzata? Na ile wyznana prawda przez umierającego wpłynie na dalsze jej życie i na relację z mężem? • Czy da się posklejać rozsypujący się, jak domek z kart, świat kobiety? • To od niej samej będzie zależało jak potoczy się jej dalsze życie. Na to pytanie jednak autorka nie daje jednoznacznej odpowiedzi, pozostawiając otwarte zakończenie. • Czy poznamy dalsze losy bohaterki w kolejnej części? Czy mamy sami "dopowiedzieć" historię Małgorzaty? • Styl i lekkie pióro autorki, pomimo dość refleksyjnego tematu, powoduje, że książkę czyta się szybko. Powodują to żywe dialogi, ciekawe opisy sytuacji życiowych itp. • Ciekawa jest też konstrukcja bohaterów z ich wadami i zaletami, za które ich lubimy lub ganimy. • POLECAM tę powieść o życiowych błędach i konieczności poniesienia konsekwencji ; o konieczności niepoddawania się lawinie życia, choć wydaje się, że nie można już jej zatrzymać : o miłości w chwilach zagrożenia, o którą warto powalczyć. • Życie niestety każe płacić nam za popełnione przez nas błędy - a czy uda się je naprawić to już od nas zależy.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo