• Wydawcą i ofiarodawcą publikacji dla Biblioteki jest Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Rocznik ukazuje dzieje oraz tradycje Powstania Wielkopolskiego i może służyć utrwaleniu i pogłębieniu wiedzy o Polsce przełomu XIX i XX wieku. Autorami prac o zwycięskim zrywie niepodległościowym są badacze i dokumentaliści dziejów Powstania, laureaci Nagrody Honorowej TPPW „Dobosz Powstania Wielkopolskiego”, historycy, i potomkowie Powstańców. Rys historyczny przeplata się tu z biogramami powstańców oraz wspomnieniami członków rodzin uczestników Powstania. Towarzystwo poprzez swoje publikacje dokumentuje, odkrywa, archiwizuje i popularyzuje wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim. Na terenie Wielkopolski organizowane są prelekcje, wystawy, odczyty oraz spotkania autorskie. • W najnowszym roczniku przeczytamy m.in. o powstańczym Poznaniu, o powstańcach wielkopolskich w Wielkiej Brytanii, o roli Poczty Polskiej w Powstaniu oraz o dwukrotnym wyzwalaniu Żnina. Opracowanie kończy Kronika, najważniejszych wydarzeń i uroczystości, w których w danym roku udział wzięli członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Wielkopolski Powstaniec ukazuje się od 1995 roku. Do roku 2002 podtytuł brzmiał „rocznik społeczno-informacyjny”, obecnie „rocznik oświatowo-historyczny”.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo