• Pamiętacie Kitty Shakespeare z książki "Miłość zimową porą"? Teraz czas na poznanie losów kolejnej z sióstr Shakespeare w powieści "Wiosna w sercu". Czym tym razem autorka skradła moje serce, a czym zaskoczyła? Jej lekkie pióro z całą pewnością pomaga zrelaksować się i zanurzyć w wykreowanym przez nią świecie. • Carrie Elks kupiła mnie tą serią już po lekturze pierwszej części, bo ciepły i radosny klimat w niej panujący nie daje o sobie zapomnieć. Tematyczne nawiązania do sztuk i utworów Shakespeare'a sprawiają, że książka ma bardzo ciekawy zarys fabularny, który nie pozwala czytelnikowi w żadnym momencie na nudę. Poznajemy w niej Lucy, siostrę Kitty, która jest szanowaną prawniczą. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych w pracy jak i w rodzinie. Nieustannie chroni swoje siostry przed złem całego świata, jednak jak to w życiu bywa, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Brakuje w niej płomienia szaleństwa i radości, staje się zgorzkniała i mało spontaniczna. Jednak kiedy zostaje przydzielona do sprawy, w której będzie musiała walczyć o spadek przystojnego Lachlana, całe jej poukładane życie prywatne i emocjonalne zostanie wywrócone do góry nogami. To książka ukazująca wartość życia, i tego, że często nasza hierarchia wartości potrzebuje zmian. Zapominamy o tym, co powinno się liczyć, a dążymy do czegoś co zupełnie nie jest nam potrzebne. Carrie Elks po raz kolejny pokazuje, że romans w połączeniu z ciekawą obyczajówką może sprawić czytelnikowi wiele przyjemności. Nie ma w niej nie wiadomo jakich zwrotów akcji, momentów sensacyjnych czy mega porywających uczuć. Autorka opierając swoją serię na sile i wartości rodzinnych więzi przypominam nam również o tym, że rodzina i najbliższe nam osoby to wszystko co w życiu mamy, bez nich bogactwo, pieniądze, luksusy tracą na znaczeniu. Tę książkę można zaklasyfikować do powieści opowiadającej o prawdziwym życiu, realnych problemach i konfliktach, które powstają na drodze każdego z nas. Dlatego też z taką łatwością nawiązałam relację z poznanymi tam bohaterami. Mamy możliwość utożsamienia się z nimi, zobaczenia jak radzą sobie z problemami podobnymi do naszych. To wszystko sprawia, że ta, z pozoru, lekka powieść staje się miłym doświadczeniem, z wartościowym i głębokim przesłaniem, które dodatkowo uprzyjemni nam każdą spędzoną z nią chwilę. Z niecierpliwością wyglądam premiery kolejnej części przygód tych sióstr. • Książki z cyklu Siostry Shakespeare to miła odskocznia od codzienności, pomimo wad i niedoskonałości są to książki, które przenoszą nas w świat pełen przyjaźni, rodzinnego ciepła i pasjonującej miłości.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo