• "Dziwna pogoda" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Joe Hilla, byłam bardzo ciekawa czego można spodziewać się po synu sławnego Kinga, ale od razu dodam, że moja końcowa ocena w żaden sposób nie jest porównaniem tych dwóch pisarzy, autor zaczynał u mnie jako czysta, samodzielna karta. • Usiadłam do tej książki z nastawieniem, że przeżyję z tą pozycją chwile grozy i przyprawi mnie ona o gęsią skórkę. Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że tak się nie stało. Dlaczego? • W każdym z czterech opowiadań, które znajdziemy w tej pozycji, autor lawiruje między różnymi gatunkami i wychodzi mu to różnie - raz lepiej, raz gorzej. Znajdziemy tu historię kryminalną, jest też opowiadanie z elementami fantastyki, a ostatnie rozdziały to klimat postapo i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że przez to czytelnik ma wrażenie, że książka, po którą sięgnął z horrorem i grozą ma mało wspólnego. Jeśli więc liczycie na mocne wrażenia to możecie się trochę rozczarować - tak jak ja. • Jedyne opowiadanie, które moim zdaniem zasługuje na najwięcej uwagi, a zakończenie sprawia, że zbieramy szczękę z podłogi, jest "Naładowany" - zdecydowanie mój faworyt, który jako jedyny wywołał we mnie spore emocje i czytałam go z wypiekami na buzi. • Jednak, żeby nie było, że książka jest słaba, muszę pochwalić autora za drugie, głębsze dno, które umieszczał w każdej z przedstawionych historii. • Poruszał takie "problemy" i tematy jak np. bezwarunkowa miłość, rasizm i podejście policji do ludzi o innym kolorze skóry (wiecie o co chodzi), homoseksualizm, sekty. Bardzo podobał mi się ten zabieg i zrekompensowało to w jakimś stopniu brak ciarek podczas lektury. • Podsumowując moje ogólne wrażenia o całości, mogę powiedzieć, że "Dziwna pogoda" jest dziwną książką - mieszanką gatunków, mieszanką wszelakich tematyk, ale napisaną w przyjazny czytelnikowi sposób. Tak naprawdę, każdy znajdzie tu coś dla siebie i każdy będzie miał odmienne zdanie na temat danego opowiadania. Książka uniwersalna, ale fanów mocnego horroru, może rozczarować.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo