• Przed wiekami dwunastu wojowników stoczyło wielką bitwę. Wszyscy polegli, lecz uwolnili od krwiożerczych bestii Dolinę, która do dziś jest spokojnym domem ich potomków - jeśli tylko nie przekroczą linii kurhanów... • Jonathan Stroud to autor bestsellerowej Trylogii Bartimaeusa (Amulet z Samarkandy, Oko Golema, Wrota Ptolemeusza) sprzedanej w Wielkiej Brytanii w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Wydany w październiku 2010 prequel trylogii pt. "The Ring of Solomon" powtarza sukces poprzednich powieści tego autora - mistrza high fantasy łączącej historię z nastrojem grozy i poczuciem humoru. • Książka jest powieścią fantasy. Język jest lekki i prosty, dzięki czemu nie mamy większych trudności z czytaniem. Duża liczba opisów przenosi nas w świat, panujący w książce. • Bohaterowie są intrygujący i ciekawi. Często popełniają błędy, za które dane jest im srogo zapłacić. • źródło • Halli Sveinsson to główny bohater. Jest drugim synem wielkiego władcy jednego z najlepszych Domów. Ma duże poczucie humoru, nie lubi pracować, jego ulubione zajęcie to wkurzanie starszego brata albo bawienie się z innymi dziećmi w "Bitwę na Skale". Wolałby dzierżyć miecz i dzielnie walczyć z potworami, aby obronić swój Dom. • Książka spodobała mi się. Bardzo ciekawa, a zarazem prosta okładka jak magnez przyciągnęła mnie do powieści i uświadomiła, że za wszelką cenę muszę ją mieć. Jedynym minusem jest to, że zawiera trochę za długie wypowiedzi narratora. Autor bardzo dobrze zrobił, że wtrącił akcję, która działa się przed powstaniem Domów, dlatego mogliśmy bliżej poznać herosów, którzy byli dla wszystkich autorytetami. Książkę czytałem już dwa razy i wiem, że za jakiś czas znowu po nią sięgnę. • Przede wszystkim książkę polecam młodzieży, bo wydaje mi się, że jest do nich kierowana, gdyż ma w sobie dużo ważnych wartości, np. przyjaźń czy obrona siebie oraz najbliższych przed złem. Oczywiście "koneserzy" fantasy też powinni po nią sięgnąć.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo