• To moje pierwsze zetknięcie z tą autorką, w - jak się okazuje - nietypowym dla niej gatunku. Przeczytałam w ramach akcji czytaj.pl 2021, inaczej raczej bym się nie skusiła, patrząc po opiniach innych. Zachęciła mnie popularność tej pozycji wśród uczestników akcji oraz słowiańskie motywy, które w tym roku mnie wciągnęły. • Pierwsze, co każdemu rzuciło się w oczy, to te drogowskazy. W pierwszej chwili myślałam, że to będzie książka na zasadzie gry, takiej papierowej visual novelki, w której moje wybory co do czytanych rozdziałów będą wpływać na możliwe zakończenia. Potem okazało się, że jednak nie, po prostu można albo pomijać anegdoty albo czytać ciurkiem. Wiele osób strasznie się o to burzy, ja też jestem skonfudowana tym rozwiązaniem, ale już się nie czepiam, po prostu klikałam w odnośniki w e-booku i czytałam zgodnie z chronologią. • Postacie pierwszoplanowe moim zdaniem bardzo ciekawie zbudowane, każda jest inna i nie jest stereotypem konkretnej roli społecznej, przynajmniej z mojej perspektywy - osoby, która przeczytała mnóstwo młodzieżówek fantasy. Szczególnie pozytywnie zaskoczyła mnie Mora, spodziewałam się, że będzie słabą, potrzebującą ochrony dziewczyną, a okazała się wygadana i zdecydowana. • Jak na osobę raczkującą w swojej wiedzy dotyczącej słowiańszczyzny, motywy mi się podobały, a historia była w miarę ciekawa. • UWAGA SPOJLER • Bardzo zawiodło mnie zakończenie, jest tak otwarte, że po prostu go nie ma - wszystko zaczyna się od początku. To najgorsze rozwiązanie z możliwych, oczekiwałam jakiejkolwiek konkluzji losów mieszkańców grodziska. • KONIEC SPOJLERA • Książka była dla mnie ciekawym urozmaiceniem, odskocznią od najczęściej czytanych przeze mnie gatunków, ale nie sięgnę po dalsze tomy.
  • Ciekawa historia, ale przejścia do anegdot dość denerwujące. Zakończenie książki również nie zachwyca.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo