• Na parkingu, obok samochodu młodej policjantki Lacey Flint umiera na jej rękach strasznie poraniona kobieta. Lacey zostaje przewieziona na przesłuchanie, a później włączona do zespołu prowadzących śledztwo w tej sprawie. • Policjantka dostaje list naśladujący korespondencję Kuby Rozpruwacza jakie wysyłał do Scotland Yardu, a list przypomina jej coś, co jak myślała już dawno zostawiła za sobą w przeszłości. • Kolejne popełniane zabójstwa, są wierną repliką zbrodni popełnianych w XIX wieku przez Mordercę z Whitechapel. • Sharon Bolton stworzyła niesamowicie klimatyczną, pełną zwrotów akcji i kompletnie nieprzewidywalną opowieść o młodej, niedoświadczonej policjantce, zafascynowanej seryjnymi mordercami oraz pełnym napięcia pościgiem za mordercą wzorującym się na Kubie Rozpruwaczu i próbą powstrzymania go od popełnienia kolejnej krwawej zbrodni. • To powieść w której brakuje monotonii i nudy, przez cały czas trzymając czytelnia w napięciu. To jedna z tych książek, w czasie których autorka co krok wyprowadzała mnie w pole. Za każdym razem, gdy wydawało mi się że już wiem kto, co i jak, na kolejnej stronie uświadamiałam sobie, jak bardzo się myliłam. Autorka stopniowo buduje napięcie by zakończyć powieść rozwiązaniem, którego nie można w żaden sposób przewidzieć. • Najjaśniejszą gwiazdą powieści i jej siłą napędową jest główna bohaterka. Postać Lacey jest świetnie rozwinięta i dopracowana. Nie jest odważna, a nieśmiałą i skryta. Ma mnóstwo wad, popełnia wiele błędów i ma trupa w szafie, w postaci tajemnicy jaką ukrywa przed światem, a która stopniowo zostaje ujawniana wraz z rozwojem historii. W moich oczach, właśnie takie postacie są o wiele bardziej realistyczne i znacznie bardziej interesujące. • Marta Ciulis- Pyznar
  • Zaskakująca. Od początku trzymająca w napięciu. Oryginalna forma narracji
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo