• Szalona Bridget Jones znów do nas powraca. Jednak tym razem jest już dojrzałą kobietą, po pięćdziesiątce. Mark Darcy nie żyje, a ona – matka dwójki dzieci, próbuje sobie na nowo ułożyć życie. • Wszystko w życiu Bridget się zmieniło, jednak ona sama mimo upływu lat nic się nie zmieniła. Ciągle popełnia błędy, spektakularne gafy, miewa niezaspokojone aspiracje i często porównuje się z obrazem kobiety, jaki przedstawiają nam media. Mierzy się z nierealnym aczkolwiek gotowym, pięknym pomysłem na to, jaka powinna być współczesna kobieta. Jednak przez większość książki próbuje sobie odpowiedzieć na pytanie: czy dojrzałej kobiecie wypada randkować, szukać partnerów w intrenecie i zawierać przypadkowe znajomości? • Czytając tą pozycje literacką możemy zaobserwować zmiany, które dzieją się u kobiety dojrzewającej, przekraczającej pewien wiek, borykającej się z macierzyństwem. Możemy zobaczyć obraz życia niektórych kobiety od „kuchni”. • Można by powiedzieć, że książka jednak głównie jest o nowych technologiach w życiu używanych przez kobiety w okolicach pięćdziesiątego roku życia, ale również o randkach, seksie, łączeniu życia towarzyskiego jak i erotycznego z samotnym wychowaniem dzieci, codziennością matki. Książka może wydawać się lekka i odrobine śmieszna, jednakże porusza bardzo ważne i poważne kwestie dotyczące naszego życia. Długość życia w naszych czasach przesunął się dalej, więc co za tym idzie dłużej żyjemy jako ludzie dojrzali. • Książka jest godna polecenia, jeśli szukacie czegoś prostego, lekkiego i przyjemnego do czytania. Osobiście nie dałabym jej jednak bardzo wysokiej oceny, ponieważ muszę przyznać, że czasem mnie zwyczajnie nudziła, gdyż jak dla mnie bohaterka za bardzo uczepiła się jednej myśli, z którą nic nie robiła oprócz ciągłego o niej rozmyślania. •
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo