• "Tuż za ścianą" to dobra lektura, czyta ją się szybko, nawet mnie wciągnęła i zaciekawiła. Akcja książki jest powolna, wydarzenia opisane są szczegółowo. Klimat jest duszny, a napięcie utrzymane jest na delikatnym poziomie. Mamy tu zagadkę, tajemnice, zawiłą intrygę, sąsiedzkie spory i wrogości. Pokazane tu jest całe spektrum ludzkich charakterów oraz analizę ich zachowań. Przyglądamy się jak z kulturalnych, dobrze sytuowanych ludzi z bogatego przedmieścia, wyłażą najgorsze instynkty. Jak próg ich cierpliwości i wyrozumiałości przesuwa się coraz dalej i dalej. Jak łatwo nienawiść może zamienić życie w koszmar. Zakończenie mnie rozczarowało, ale mimo to książka nie jest zła i jednemu się spodoba a drugiemu nie. I dlatego każdy powinien wyrobić sobie swoją opinię o książce.
  • Na okładce niejaka Erin Kelly pisze: 'Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony: i "przygotujcie się na ostrą jazdę". Rozumiem, że jest to dobra znajoma autorki, bo napięcie jest takie jak cerowanie dziurawej na pięcie skarpety, Fabuła jest tak nudna i pretensjonalna, ze trudno doczytać do końca. W skali do 1 do 10 tylko 1.
  • “Tuż za ścianą” – to kolejny z cyklu ‘lekkich domestic thrillerów’, które tutaj przytaczam. Jednak tym razem fani trzymającej w napięciu akcji mogą być zawiedzeni. Historia bowiem, bywa momentami nużąca a w centrum uwagi mamy tu więcej sąsiedzkich dram i kłopotów niż tajemnic do rozwiązania. To szybka i przyjemna lektura, o ile podejdziemy do niej bez oczekiwań, a temat osiedlowych intryg klasy wyższej nas nie odstrasza 😉 • Fabuła opowiada o podmiejskiej idylli, gdzie wszystko (włącznie z mieszkającymi tam rodzinami) wydaje się być zadbane i uporządkowane do granic możliwości. To jednak zmienia się w dniu, kiedy do jednego z domów wprowadza się nieokiełznany nieznajomy, który za nic ma panujące tu reguły. Nieustający hałas, remont bez nadzoru i maniery mężczyzny pozostawiające wiele do życzenia doprowadzają do tragedii, która zmienia wszystko w spokojnej dotychczas społeczności. 6/10.
  • Ciekawa książka, którą czyta się bardzo szybko. Interesujący, ale też niepokojący temat potencjalnych sąsiadów i bezradności
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo