• Bardzo ciekawa prawdziwa opowieść która została sfilmowana-można obejrzeć na YT pod tym samym tytułem.
  • 41 dni nadziei to historia oparta na faktach, spisana w formie dziennika, który ukazuje losy główniej bohaterki (i autorki ) Tami. Wszystkie przedstawione w niej wydarzenia miały miejsce w latach 80. W książce znajdziemy również kilka fotografii • Kiedy Tami spotka Richarda, szybko zdaje sobie sprawę, że to mężczyzna jej życia. On był już zaawansowanym żeglarzem🚣‍♂️, ona pływała na statkach jako kucharka, gdzie nauczyła się podstaw nawigacji i prowadzenia jachtu.Dla obojga ocean był całym życiem. 🏝🌎Nigdzie nie chcieli zamieszkać na stałe, przerażała ich praca na etat w korporacji.Nie lubili żyć z zegarkiem w ręku , byli wolnymi duszami. • Para zakochanych wypłynęła z Tahiti na jachcie Hazana 22 września 1983 roku , godzina 13.30.Wyprawę zaplanowali na 31 dni. Gdy wyruszają, towarzyszą im idealna pogoda i świetne humory.Na sekundę przed wypłynięciem wzrok dwojga zakochanych na chwilę się spotyka... • Tami Oldham i Richard Sharp nie przewidzieli jednak, że znajdą się w samym środku silnego huraganu.Ich dramat zaczął się dwudziestego dnia żeglugi. • Książka mi się podobała, w szczególności za jej autentyczność. Jest to poruszająca historia dramatycznej podróży i miłości, a także ukazana tu została natura z jej niebezpiecznej strony 💨⚡️To historia o odwadze,sile woli i nadziei . Lubię czasami poczytać coś innego niż thrillery ;) • Sporo tu także specjalistycznej terminologii żeglarskiej i na początku trudno się połapać ( potem z tyłu książki odkrywam słowniczek z wyjaśnieniami pojęć 😜). • W czerwcu była premiera ekranizacji tej książki , jeszcze nie miała okazji jej obejrzeć ale z pewnością to zrobię ❤ • Polecam • [Link]
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo