• To cz. III cyklu "KANADYJSKIE WYPRAWY", w fabule której autorka, m. in. wzorując się na programie "Home Children" , ukazuje los angielskich dzieci , rzekomo pozbawionych rodzin, odsyłanych do adopcji, do Kanady, a tak naprawdę do niewolniczej pracy, która kończyła się dla nich / jeżeli przeżyli / po osiągnięciu pełnoletności. Wtedy też otrzymywali wynagrodzenie za swoją ciężką pracę, po odliczeniu oczywiście kosztów utrzymania. Zdarzało się, że były to grosze lub zupełnie ...NIC, ale i tak cieszyli się z odzyskanej wolności. • Główny bohater powieści, dowiedziawszy się po powrocie z wojny , o losie swej chorej matki w przytułku i rodzeństwa odesłanego za ocean, postanawia działać. Tym bardziej, że jest pomny obietnicy złożonej umierającemu ojcu, że zaopiekuje się rodziną. • Wyrusza więc do Kanady, by odnaleźć braci i siostrę, ale po przyjeździe , dowiadując się o warunkach adopcji, traci nadzieję na ich odzyskanie. Dociera, co prawda, do nich , ale szansa ich odzyskania jest niewielka. Czy Quinten podda się? Czy przekona rodzeństwo, z którym spotyka się ukradkiem , by porzucili swych ciemiężycieli i wrócili z nim do kraju, choć szanse pokonania ich strachu są niewielkie? • Ale oprócz odnalezienia rodzeństwa na Quintinie ciąży jeszcze jedno zobowiązanie. Pracodawcy wyraził zgodę na jego wyjazd, ale obciążył zleceniem odnalezienia bratanicy Julii, która wyjechała , a raczej uciekła z rannym , kanadyjskim żołnierzem, by się nim opiekować. Stryj wybaczył dziewczynie popełniony błąd i teraz chciałby, by wróciła do domu. • Czy uda się młodemu mężczyźnie odnaleźć Julię i namówić na powrót do kraju? • POLECAM tę wzruszającą opowieść obyczajowo - historyczną pełną nadziei , trudu i poświęcenia. • Warto nadmienić, że nie trzeba czytać części ""po kolei", gdyż nie są one powiązane ciągłością akcji, choć w tle pojawiają się bohaterowie poprzednich części, jednak bez "zakłócenia" fabuły.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo