• Hanna Bakuła, polska malarka, scenograf, kostiumolog, pisarka, felietonistka napisała książkę niezwykłą na polskim rynku wydawniczym. Zbiór felietonów napisanych z niezwykłym humorem, oprawiony pracami plastycznymi Bakuły, to niezwykła lektura. Od czasu Joanny Chmielewskiej chyba nie było tak wyrafinowanego, niezwykłego poczucia humoru w polskiej literaturze. Bakuła była przez 17 lat felietonistką "Playboya" i miała krąg wiernych czytelników. Tu wystarczy spojrzeć, jak klasyfikuje mężczyzn: bezpłodny sierotek, chłopobab, cool Romeo, damski bokser, dziadzia-dzidzia, fujara, kutwa, mężczyzna bluszcz, pan kiciuś, itd, by stwierdzić, że oprócz humoru Bakuła świetnie portretuje życie i jego meandry.
  • Jak zwykle, Hannę Bakułę mogę jeść łyżkami :) Niektóre felietony napisane lepiej, niektóre gorzej, całość bardzo dobra i zabawna.
  • „Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” Hanny Bakuły to książka dla kobiet w każdym wieku. Poradnik dobry dla tych, które poszukują mężczyzny - bo ostrzega i uczy, a tych co już znalazły upewnia w przekonaniu, że mogły trafić gorzej. Jak pisze autorka „Każda normalna dziewczyna marzy o wielkiej miłości, braterstwie dusz, tantrycznym porozumieniu, Kamasutrze z opalonym intelektualistą, o "kaloryferze" dumnie rysującym się pod podkoszulkiem. O ślubie z welonem, takim, żeby koleżanki zwariowały z nienawiści,...Tu uwaga, o co prosimy, bo Pan Bóg tylko czeka, żeby nam zafundować realizację nieprecyzyjnych marzeń.” Pod ostrzał autorki dostaje się każdy typ: Tarzan – samiec alfa i popiskująca, krucha Jane, zazdrosny Otello, Pan Samochodzik, a nawet słynny Agent Tomek i wielu, wielu innych. Książka bogata w kwieciste opisy typów mężczyzn, sztuki uwodzenia i szkoły przetrwania jest pisana w char­akte­ryst­yczn­ym dla autorki ironicznym i ciętym humorem z brodą stylu - obnaża wszystkie przywary i cechy char­akte­ryst­yczn­e obydwu płci oraz ubawi do łez. jb
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo