• Detektyw Sam Porter zostaje wezwany do wypadku autobusowego, w którym ginie mężczyzna. Sytuacja ta z pozoru niczym się niewyróżniająca, okazuje się przełomem w prowadzonym przez niego śledztwie. Od 15 lat próbuje on bowiem rozwikłać sprawę seryjnego zabójcy o pseudonimie - Morderca Czwartej Małpy (#4MK). W tym czasie zabił on 7 osób, wszystkie według tego samego schematu: najpierw odcinał ofierze ucho (które wysyłał następnie misternie zapakowane). Potem podobnie postępował z oczami i językiem. Ostatnim etapem morderstwa było pozostawienie ofiary z karteczką "Nie uczyniłem nic złego". • Schemat popełnianego zabójstwa był alegorią do wizerunku czterech małp, z których każda obrazuje kolejno zdanie: nic nie słyszałem, nic nie widziałem, nic nie powiem i...nie uczyniłem nic złego. Również same ofiary dobierane są nieprzypadkowo- każda z nich jest bliską kobietą dla mężczyzny, który prowadzi nie do końca uczciwe interesy lub dopuszcza się innego wykroczenia. • 🎁 • Kiedy więc Porter dociera na miejsce wypadku, okazuje się, że to właśnie #4MK postanowił zakończyć swoją egzystencję, rzucając się pod autobus. Przy samobójcy zostaje znalezione również charakterystyczne, białe pudełeczko z uchem kolejnej ofiary oraz pamiętnik - opisujący wydarzenia z dzieciństwa i młodości #4MK. W tym momencie rozpoczyna się wyścig z czasem, którego celem jest odnalezienie i ocalenie porwanej dziewczyny. • 🎁 • Genialnie prowadzona kilkutorowo fabuła, która niesamowicie wciąga. Mamy tutaj rozdziały opisujące prowadzone śledztwo, rozdziały pisane z perspektywy porwanej Emory oraz przytoczone, retrospekcyjne fragmenty pamiętnika mordercy. Dodatkowo mroczność thrillera oraz duża dawka emocji sprawiają, że tę książkę się nie czyta a pochłania. • Jeśli lubicie mocne, emocjonujące thrillery to sięgnijcie koniecznie 👍
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo