• Czytanie "Jeżycjady" zaczęłam od lektury szkolnej "Opium w rosole". Książka bardzo mnie zaciekawiła więc zaczęłam czytać "Jeżycjadę" od początku. W "Szóstej klepce" przeplatają sie dwa główne wątki, Bobcio ze swoimi szalonymi pomysłami i Celestyna oraz jej chandry i rozterki. Ogólnie książka bardzo ciekawa, napisana pięknym literackim językiem, miejscami bardzo dowcipna. Polecam z całego serca.
    +2 trafna
  • Pierwsza część "Jeżycjady". • Zapoznajemy się z sympatyczną rodziną Żaków. Najstarszy w rodzinie jest dziadek, a najmłodszy Bobcio, inteligentny i niezwykle pomysłowy sześciolatek. Trzon rodziny stanowią: mama Żakowa, tata zwany Żaczkiem i ich dwie córki - piękna lecz leniwa studentka Julia i Celestyna (przezwana przez dziadka wdzięcznie "Cielęciną") - uczennica pierwszej klasy liceum. Jest jeszcze mama Bobcia - rozczarowana życiem i wiecznie zmartwiona ciocia Wiesia. Poznajemy też klasę Cesi i postaci, które odegrają ważną rolę również w późniejszych częściach cyklu - czarującego Pawełka Nowackiego, ospałą Danuśkę Filipiak, Jerzego Hajduka (beznadziejnie zakochanego w Celestynie) i oczywiście profesora Dmuchawca, polonistę, wychowawcę klasy I b. • Historia zaczyna się w grudniu 1975 roku i toczy do Wielkanocy. Burzliwe losy bohaterów mocno osadzone są w realiach ówczesnego Poznania. Powieść przy tym jest niezwykle dowcipna. • Od tego tomu należy rozpocząć przygodę z "Jeżycjadą". • Czytajmy powieści Małgorzaty Musierowicz - jej pisarstwo jest fenomenem jedynym w swoim rodzaju. Wnosi w życie czytelników wiele radości i ciepła.
    +2 trafna
  • Lubię wracać, mam do tej serii ogromny sentyment.
  • Różne ciekawe historie jednej rodziny.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo