• Po raz drugi w ciągu swego krótkiego życia Teddy Clock ocalał w masakrze. Dwa lata wcześniej cudem uciekł, gdy zamordowano całą jego rodzinę. Teraz, w wieku czternastu lat, koszmarna przeszłość powraca echem i Teddy jako jedyny unika śmierci, kiedy ginie jego rodzina zastępcza. Zostawszy ponownie sierotą zszokowany nastolatek nie ma dokąd pójść, dopóki Wydział Policji w Bostonie nie przydziela tej sprawy detektyw Jane Rizzoli. Zdecydowana chronić chłopca, Jane odkrywa, że przypadkowe rzekomo wydarzenie stanowi w istocie przerażające ogniwo bezwzględnej misji okrutnego zabójcy. Wysyła Teddy’ego do ekskluzywnej szkoły Evensong, w której młode ofiary zbrodni uczą się sekretów i umiejętności przetrwania w niebezpiecznym świecie. Ale Jane obawia się, że nawet za zamkniętymi bramami i w otoczeniu wielu hektarów lasów stanu Maine, dzieci są pod obserwacją nie tylko swoich tajemniczych dobroczyńców. Kiedy na gałęzi drzewa ktoś zawiesza dziwne, spryskane krwią lalki, Jane wie, że instynkt jej nie zawodzi. A gdy spotyka Willa Yablonskiego i Claire Ward, uczniów, których tragiczna przeszłość szokująco przypomina losy Teddy’ego, staje się przerażająco jasne, że krążący w okolicy drapieżca czyha na więcej niż jedną ofiarę. • Połączywszy siły ze swą zaufaną partnerką, lekarzem sądowym Maurą Isles, Jane postanawia zrobić wszystko, by sierot nie spotkała krzywda. Ale z powodu tajemnic z przeszłości los dzieci będzie przesądzony, o ile Jane i Maurze nie uda się w końcu zniweczyć planu obsesyjnego zabójcy.
    +2 trafna
  • Zawsze gdy autor pisze długie serie książek, mam wrażenie, że od jakiegoś momentu zaczyna mu brakować pomysłów. I tak też jest z 'Ostatni, który umrze'. • Pozostało mi po przeczytaniu tej książki, odczucie, że Gerritsen doszła do ściany. Cykl Rizzoli - Isles, już się powoli wyczerpuje. • Fabuła jest interesująca, ale zakończenie tak mało sensowne, że rzuciło się cieniem na całą książkę.
  • Jak zawsze genialna. Widząc kolejną książkę z tej serii można sięgać po nią śmiało i się człowiek nie zawiedzie.
  • Kolejna rewelacyjna książka Tess Gerritsen. Żałuję tylko, że tak szybko ją przeczytałam, bo w tej serii jest jeszcze sporo pozycji przed nią - o czym dowiedziałam się za późno. Co więcej - są w niej nawiązania do poprzednich części. Dlatego zwróćcie uwagę, po którą książkę sięgacie. Ja zamierzam teraz wrócić do właściwej kolejności. • Wracając jednak do tego tytułu. Genialna historia o trójce dzieci, które cudem uniknęły śmierci. Najpierw giną ich rodzice, a potem rodziny zastępcze, w których się wychowywali. Po kolejnym ataku trafiają do zamkniętej szkoły, gdzie pozornie nic im nie grozi. Książka cały czas trzyma w napięciu. Czekasz na to co za chwilę się wydarzy. Razem z bohaterami poszukujesz odpowiedzi. • Co raz bardziej uwielbiam Tess Gerritsen i z niec­ierp­liwo­ścią­ czekam kiedy będę miała kolejną jej książkę w ręce.
  • Nie zwiodła mnie Tess. Nie można przestać czytać. Od samego początku wciaga.
  • Świetna książka, zresztą jak wszystkie sensacyjne tej autorki.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo