• Wspaniała Książka! Porywająca w swej prostocie wypowiedzi i odsłaniająca najczarniejsze scenariusze życia w Auschwitz oraz innych obozach. Przedstawia oryginalną wersję psychoterapii odbiegającą znacząco od tez Freudowskich
    +2 pouczająca
  • Książka, którą każdy powinien przeczytać. Bardzo daje do myślenia i rzeczywiście - jej tytuł odzwierciedla, zdawać by się mogło, to, co czytelnik w tej książce odnajduje. Napisana w sposób paradoksalnie lekki, choć poruszająca niewątpliwie ciężkie tematy. Wciągająca od samego początku do samego końca. Bez zbędnego patosu, autor skupia się na zide­ntyf­ikow­aniu­ psyc­holo­gicz­nego­ obrazu więźniów osadzonych w obozach, co niewątpliwie nie mogło być łatwe, biorąc pod uwagę, że sam również był jednym z nich. Wielkie chapeau bas!
  • Bardzo wartościowa pozycja
  • Koniecznie przeczytaj!
  • Jak to się dzieje, że człowiek w sytuacji ciągłego zagrożenia potrafi znaleźć powód do tego, by wierzyć, że przetrwa? Czy pomaga mu wiara, czy rozmowy z żoną, z którą spotyka się w wyobraźni, choć prawdopodobnie jest ona kilkaset metrów dalej, w innej części obozu? Mądra bo prawdziwa refleksja z dna piekła
  • „Żyj tak, jakbyś żył po raz drugi, i tak, jakbyś za pierwszym razem postąpił równie niewłaściwie, jak zamierzasz postąpić tym razem!” • „Człowiek w poszukiwaniu sensu” to publikacja o charakterze psyc­hote­rape­utyc­znym. Składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza jest auto­biog­rafi­czną­ opowieścią doktora Frankla, w której autor opisuje swoją walkę o przetrwanie w obozie koncentracyjnym. Był w nim długoletnim więźniem, który zdołał poznać gorzki smak egzystencji pozbawionej wszelkiej godności. Wszystkich swoich bliskich, poza siostrą stracił, dzięki bestialskiej machinie obozowej. Cierpiał głód, niewyobrażalne zimno, doświadczył brutalnej przemocy, ograbiono go z wszelkich wartości, zabrano cały dobytek. Jednak mimo swego tak trudnego położenia, nigdy nie stracił nadziei, nigdy nie zwątpił w sens swojego istnienia. Uważając życie za dar najcenniejszy i darząc je ogromnym szacunkiem, podjął ten karkołomny trud, aby je ochronić za wszelką cenę. Dzięki tak niesamowitej postawie Frankla dziś możemy zagłębić się w meandry logoterapii. O tym, jak jego osobisty dramat wojenny doprowadził go do odkrycia koncepcji logoterapi opowiada część druga tejże publikacji. Okazuje się, że stworzona przez niego alternatywa dla freudowskiej psychoanalizy może w wielu przypadkach stanowić ponadczasową receptę na przetrwanie. • Dzieło Frankla to bardzo poruszająca lektura, mądra, wymagająca od czytelnika maksymalnego skupienia. To bez dwóch zdań wyjątkowa książka, która odbiorcy prócz ogromnego wstrząsu dostarczyć może także wielki wewnętrzny spokój. Autor swoją postawą udowodnił, że bez względu na beznadziejne okoliczności, w jakich się kiedykolwiek znajdziemy, nie należy uciekać. Warto wyznaczyć sobie nowe cele i wybrać życie. Ten bezcenny dar, bo jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Dany nam tylko raz i niekoniecznie na zawsze. Trudno w obliczu takiej nauki płynącej z treści „Człowieka w poszukiwaniu sensu” przejść obok tego tytułu zupełnie obojętnie. Dla mnie bardzo wartościowa rzecz… Polecam.
  • Kompendium wiedzy z zakresu wolności, godności, cierpienia, świadomości i poszukiwania sensu życia. Niesamowita książka, bo napisał ją psychoterapeuta, który przeżył obozy koncentracyjne. Jest tu dużo dramatycznych wspomnień, ale i bardzo dokładna, żeby nie powiedzieć laboratoryjna, analiza egzystencji człowieka. Bardzo polecam.
  • Książka o tematyce Holokaustu, ale inna niż wszystkie. Ciężko ją nazwać biografią, choć autor opisuje w niej swoje doświadczenia. Raczej jest to analiza psychologiczna oparta na faktach. Warta polecenia!
  • Opowieść o Zagładzie to jedna część tej książki. Druga jest o tym jak szukać sensu, gdy umyka, także w codziennym współczesnym życiu. Zdecydowanie warto, w całości!
  • Dobra książka dająca dużo do myślenia i pokazująca historię... Polecam
  • Dla wszystkich osób, które interesuje temat Zagłady pozycja obowiązkowa. • Książka składa się z dwóch części : pierwsza to przeżycia autora w obozach koncentracyjnych , a druga to podstawy logoterapii. Autor miał stopień doktora medycyny i doktora filozofii, był profesorem neurologii i psychiatrii, był twórcą szkoły logoterapii - piszę o tym, bo uważam ,że to są ważne informacje, które trzeba znać zanim zacznie czytać się tę książkę. • Logos to greckie słowo oznaczające "sens". • Bo jak szukać sensu życia wegetując w obozie koncentracyjnym? • Autor skupia się na przeżyciach więźniów i ich emocjach - to w pierwszej części, a w drugiej opisuje podstawy logoterapii - czytając zastanawiałam się nad wieloma, poruszonymi przez autora, sprawami. I to lubię : przeczytać książkę , a później o niej myśleć.... • Polecam
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo