• Sięgnęłam po tę książkę chyba tylko dlatego, że okładka przyciągnęła mój wzrok. Spodziewałam się po niej lekkiej i zabawnej obyczajówki w stylu ‘Beach Read” i w sumie coś na ten kształt dostałam. Jest tu jednak o wiele mniej wątku romantycznego (co jest plusem) a więcej wątków paranormalnych oraz krytycznego spojrzenia na dzisiejszy świat social-mediów ( co akurat było dla mnie dużym zaskoczeniem, zaraz obok faktu, że to pierwsza część większej serii a nie zamknięta historia). Poniekąd klimatem przypominała mi odrobinę serię o Ruby Redfort, jednak zdecydowanie dla tej książki targetem jest trochę starsza publika. • Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy główna bohaterka – April May trafia w środku nocy na gigantyczną rzeźbę, która pojawiła się znikąd w centrum Nowego Jorku. Dziewczyna w towarzystwie swojego kumpla postanawia nagrać zabawny filmik dokumentujący nową „ozdobę” miasta i wrzucić go do sieci. Na drugi dzień okazuje się, że przez te kilka godzin nagranie stało się viralem, a April jest pierwszą osobą, która wrzuciła materiał z monumentalnym gigantem, którego podobizny pojawiły się nagle także w innych częściach świata. Od tej pory życie dziewczyny i jej kumpla wywraca się do góry nogami, nie tylko z powodu ich nagłej sławy, ale także dlatego, że tak naprawdę nikt nie ma pojęcia czym są tajemnicze rzeźby oraz w jakim celu zostały ustawione w różnych zakątkach globu. • Przez historię płynie się szybko, jest lekka, choć widać, że autor starał się przemycić w niej głębszy przekaz jeśli chodzi o ślepe podążanie za „gwiazdami internetu’, które jest w dzisiejszych jest niestety na porządku dziennym. Historia nie wciągnęła mnie na tyle, by wyczekiwać kolejnej części cyklu, ale być może w przyszłości sięgnę po nie w ramach odskoczni do czegoś z lżejszej półki. 7/10
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo